Kiwi jam s citronem

„Rozšíření“ tropického ovoce změnilo způsob, jakým uvažujeme o tradičním vaření a zimní sklizni. Exotické se stává samozřejmostí a kiwi jam se „usadí“ na polici vedle jablečný džem. Dezertový džem je přípravek se středním obsahem cukru. Důležitý je také vizuální efekt: krásné řezání surovin, neobvyklá jasná barva, průsvitný sirup. Kiwi jam, recept s fotografií, kterou navrhuji, se připravuje s citronem. Podávejte se zmrzlinou, toastem, šlehačkou. Karamelizované plátky kiwi jsou skvělou ozdobou narozeninového dortu.


ingredience pro kiwi
Složení:
- kiwi - 700 gramů,
- citron - 1 kus,
- cukr - 500 gramů,
- voda - 200 mililitrů.omýt kiwi ve vodě
Pokud jste si koupili ovoce s pevnou, kyselou a kyselou dužinou, pak je důvod, aby se v karamelizovaném sirupu připravil lahodný džem. Měkký a šťavnatý kiwi vytváří skvělé džemy a konfitury a náš džem je husté sladkokyselé kruhy plující v hustém sirupu.
Citron a kiwi se promyjí studenou vodou.kotleta kiwi
Z ovoce se odstraní chlupatý hnědý „kabát“. Oloupané kiwi nakrájené na kruhy, tloušťka - 5 milimetrů.


vařit sirup
Poměr voda k cukru určuje stupeň karamelizace sirupu. Pokud máte rádi velmi hustý sirup připomínající rozpuštěné bonbóny, vezměte vodu a cukr v poměru 1: 5. Zadané množství těchto složek v receptu vám umožní získat středně silný sirup..


přidejte citronovou kůru a šťávu
Cukr a voda se vaří 10 minut. Odstraňte chuť z poloviny citronu, nakrájejte na hobliny a hodte do sirupu. Stiskněte šťávu z poloviny citronu a druhou polovinu nakrájejte na kruhy spolu s kůrou. Citron by neměl být příliš velký. Pokud máte obra, použijte pouze polovinu ovoce nebo přidejte dalších 50-70 gramů cukru do sirupu. Sladká chuť džemu by neměla ustupovat.


Dejte kiwi a citron do sirupu

Plátky kiwi se hodí do horkého sirupu a jemně se promíchají. Kiwi jam s citronem se vaří 25-30 minut s pomalým vařením. Nejprve se objeví šťáva, množství tekutiny se zvýší, ale postupně se jam stane silnější.


nalil džem do sklenic
Když je džem v plamenech, musíte připravit sklenici. Sklo je sterilizováno párou a kovové víko je ponořeno do vroucí vody po dobu 5 minut. Horký džem se umístí do suché sterilní nádoby, víko se zašroubuje. Nemusíte otočit sklenici, ale zabalte ji silným froté ručníkem, aby se pomalu ochladila. To se provádí pomocí jakéhokoli džemu, který se vaří méně než hodinu..


kiwi jam s citronem
Kiwi jam je uložen ve sklepě nebo na jiném chladném a suchém místě.
Zkuste také vařit kiwi a ořechový džem.
Podívejte se na podobné recepty

» » Kiwi jam s citronem