Cuketa a kiwi jam. Recept krok za krokem s fotografií

Pokud si chcete v zimě pochutnat na lahodném a zdravém džemu, připravte se dřeně ikivi jam. Pro některé může být kombinace těchto produktů neobvyklá, ale věřte mi, bude to vynikající. 

cuketa džem

kromě kiwi přidejte do takového džemu pomeranče nebo citrony a sladké a kyselé sladkosti vám připomenou léto. Osobně rád vařím džem ze zelí a různých druhů ovoce, protože tato zelenina má neutrální chuť. Je to proto, že cuketa absorbuje všechny chutě a vůně ovoce, a je naprosto nemožné uhodnout ji v tomto sladkém přípravku..

Doba přípravy: 10 minut.

Doba vaření: 1 den s přestávkami pro vychladnutí džemu.

Složení: 

  • mladé cukety 500 g, 
  • velké kiwi 1-2 ks.,
  • oranžová 2 ks.,
  • cukr 200 g,
  • voda 100 ml,
  • kyselina citronová (štipka) nebo citron 0,5 ks.

cuketa džem

Cuketa a kiwi jam: recept

Nejprve si vezměte misku na vaření sirupu, ve které namočíme cuketu. Pro výrobu sirupu je vhodná smaltovaná mísa nebo pánev. Nalijte vodu a vymačkejte pomerančový džus do mísy. Dejte cukr do tekutiny a zapálte.

cuketa džem

Opláchněte a oloupejte cukety, ořízněte zadky. Doporučuji používat mladé cukety na džem, mají poměrně hustou dužinu. Takové cukety v hotovém džemu budou mít křupavou chuť.

Cuketu nakrájejte na proužky nebo kostky.

cuketa džem

Vařte pomerančový sirup. Kapalina by se měla vypařit téměř o polovinu. Mimochodem, pro větší chuť při vaření sirupu můžete přidat pomerančovou kůru..

cuketa džem

Přeneste připravenou cuketu a nasekanou kiwi do horkého sirupu, přidejte kyselinu citronovou nebo vymačkejte citronovou šťávu. Míchejte ingredience a nechte na stole po dobu 4 hodin.

cuketa džem

Cuketa je dobře nasycená sirupem, mírně zmenšená. Vložte jam na mírném ohni a vařte 5-7 minut. Odložte misku stranou a nechte jam zcela vychladnout.

cuketa džem recept

Po hodině dejte jam opět na mírné ohřev a vařte 15 minut nebo sirup zhoustněte. Vyjměte hotový džem ze sporáku a vložte jej do sterilizovaných nádob. Po mírném vychladnutí džemu zavřete sklenice. Uložte tuto pochoutku do vaší spíž. to se ukáže stejně chutné jablečný džem s kiwi, což se také snadno vaří doma.

cuketa džem recept

cuketa džem recept

 

cuketa džem recept

 

S pozdravem, Elby.


Podívejte se na podobné recepty

» » Cuketa a kiwi jam. Recept krok za krokem s fotografií