Krok za krokem foto recept na výrobu kiwi jam s citronem na zimu doma

kiwi jam s citronem

Popis

Kiwi jam s citronem je neuvěřitelně jednoduchá na přípravu a současně se ukáže, že je neobvyklý vzhledem a chutí. Takový přípravek se dokonce srovnává s klasickými, i když jen proto, že v tradiční slovanské kuchyni na zimu neprovádějí přípravy z kiwi. Nedělají je, protože toto ovoce se objevilo na regálech našich obchodů ještě nedávno, protože bylo vyšlechtěno v Číně, kde se nyní aktivně pěstuje a vyváží. Protože však kiwi lze dnes zakoupit v jakémkoli množství, řekneme vám jednoduchý postupný fotorámeček pro výrobu chutné marmelády z tohoto ovoce na zimu..

Kromě kiwi pro vaření potřebujeme také cukr a citron, tyto produkty patří mezi nejlepší přírodní konzervační látky dnes.. Je také vhodné, abyste si takové pochoutky mohli vařit po celý rok, a to nejen na zimu, takže pokud jste si právě uvědomili sami sebe a rozhodli jste se zásobit si dobroty nachlazení, kiwi jam je jasně vaše volba. I když jste se právě rozhodli rozmazlovat sebe a své blízké domácím dezertem, je čas jít nakupovat. Dvyrobit džem je velmi jednoduché, dokonce i sirup na něj je připraven podle klasického receptu. Jediné, co je neobvyklé, je to, jak bude obrobek vypadat: nebudeme tradičně brousit ingredience, zůstanou ve formě úhledných tenkých kruhů. Začněme doma vyrábět kiwi a citronovou marmeládu.

Ingredience

 • Kiwi 1 kg
 • Granulovaný cukr 1 kg
 • Citron 2 ks.
 • Voda 250 ml

Kroky

 1. Připravíme ingredience, které musíme připravit chutné a zdravé. Při výběru kiwi dávejte pozor na hustotu ovoce, jeho barvu a vůni: na džem jsou vhodné pouze zralé a nejsladší ovoce.

  připravit ingredience

 2. Pomocí ostrého nože opatrně odřízněte kůži z každého ovoce tenkou vrstvou a oloupanou kiwi položte na samostatný čistý talíř. Je snazší začít loupat kiwi hustými konci, odříznout je, už nebudete mít potíže s loupáním zbytku slupky.

  slupka kiwi

 3. Nakrájejte kiwi na ne příliš tenké plátky, jak je znázorněno na fotografii. Tloušťka každé destičky by neměla přesáhnout 5 milimetrů.

  nakrájíme na talíře

 4. Nalijte objem čisté studené vody uvedené ve složkách do hluboké mísy, přidejte tam granulovaný cukr a nahoře nakrájejte plátky citronu.. Mimochodem, citrusové plody musí být předem důkladně opláchnuty, protože ho uvaříme kůrou.

  cukr a citron

 5. Jemně promíchejte ingredience, dokud se všechny krystaly cukru úplně nerozpustí dřevěnou lžičkou nebo špachtlí. V tomto případě musí být na sporák položena mísa nebo mísa s přísadami a tekutina musí být zahřátá.

  vařit na sporáku

 6. Poté, co se sirup rozpustí, vaří a začne vařit, vložte kiwi kruhy do kastrolu s citrony a okamžitě vypněte teplo. Velmi pečlivě jsme utopili všechny kruhy v horkém sirupu a v této podobě opouštíme obrobek, aby se naplnil celou noc.

  přidat kiwi

 7. Po uplynutí zadaného času vraťte pánev do sporáku, uveďte kapalinu do varu a při sníženém žáru připravte džem na dalších 15 minut. Džem může být pravidelně míchán se stejnou dřevěnou špachtlí.

  vařit a promíchat

 8. Po uplynutí doby vaření opět necháme obrobek vyluhovat 6-8 hodin. Tento postup opakujte ještě dvakrát.. Díky této metodě vaření zůstanou všechny ovocné kruhy neporušené a ve sklenicích budou vypadat velmi krásně a samotný sirup získá lehký smaragdový odstín..

  několik vaří

 9. Sklenice sterilizujeme párou nebo v troubě, naplníme je vařeným džemem, aby tekutina a kruhy uvnitř vypadaly organicky a bez nadbytku. Plechovky musí být také okamžitě utěsněny plechovými víky, lze také použít plastová víčka, ale po ochlazení je lepší skladovat obrobek v lednici. Domácí kiwi jam s citronem na zimu je připraven.

  kiwi jam na zimu

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Krok za krokem foto recept na výrobu kiwi jam s citronem na zimu doma