Kiwi jam na zimu: tři nejlepší recepty!

Džem z kiwi je sladký přípravek, který osloví jak sladké zuby, tak i ty, kteří jsou lhostejní k sladkostí. Má mimořádně jasně zelenou barvu a velmi příjemnou sladkokyselou chuť..

Dnes se džem kiwi sklízí v celé řadě variací. Někdo to vaří s přidáním vonných bylin, někoho s ořechy a sušeným ovocem a někdo spolu s kiwi používá jiné ovoce a dokonce i zeleninu. Každý z receptů má své místo a každý je dobrý svým vlastním způsobem.

Mimochodem, můžete vařit z kiwi lahodné kandované ovoce!

Dnes vám řeknu pár mých oblíbených receptů na výrobu džemu kiwi, všechny tyto sladkosti osobně jdou pryč s ranou do zimy.

Tipy:

 • Před přípravou kiwi sladkostí pečlivě volte ovocné ovoce, na tom bude přímo záviset chuť a barva džemu. Kiwi musí být hustá, zralá (lépe dokonce polozralá), ale v žádném případě nezralá, bez kazu.
 • Doporučujeme válcování kiwi jam do sklenic různých tvarů a různých kapacit, díky tomu bude produkt ještě krásnější a chutnější.
kiwi jam

Kiwi jam na zimu s citrony a mandarinkami

Výrobky pro 2 litry džemu:

 • 8 kiwi;
 • 1,5-2 citrony;
 • 2 velké mandarinky;
 • malé mandarinky přidat 1 kg s jiným ovocem. 650 g. produkty;
 • destilovaná voda - 600 ml;
 • granulovaný cukr - 1500 kg.

Příprava

 1. Peel malé mandarinky a jeden velký, stejně jako všechny kiwi. Moje citrony spolu se zbývající velkou mandarinkou z nich odstraní chuť. Malé mandarinky rozdělíme na plátky a každou z nich nakrájíme na polovinu. Velké mandarinky jednoduše rozdělíme na plátky, ale neřežeme je.
 2. Vezměte si pánev, přidejte tam vodu, do něj vložte cukr, zapálte a za stálého míchání úplně rozpusťte cukr ve vodě a vytvořte jakýsi sirup. Do cukerného sirupu nalijte chuť jedné pomeranče a dvou citronů, vařte další dvě nebo tři minuty.
 3. Pošlete mandarinky, nakrájené na plátky, na produkty v pánev, přiveďte k varu, míchejte, vařte pár minut. Potom vypněte plyn, zakryjte pokrm víkem a nechte v této formě alespoň 6 hodin, nebo lépe úplně přes noc.
 4. Po uplynutí času, který přidělíte, dejte pánev znovu na nízkou teplotu a přiveďte k varu.
 5. Nakrájejte kiwi na libovolné kousky podle velikosti, která se vám nejvíce líbí, nakrájím na malé kousky. Vytlačte šťávu z citronu a půl.
 6. Přidejte kiwi k vařeným výrobkům a nalijte do citronové šťávy, promíchejte, vařte, nezapomeňte míchat produkty, tři až čtyři minuty.
 7. Vypněte oheň, nalijte džem do připravených sterilních nádob (nezapomeňte sterilizovat nádoby), zavřete víčka a srolovat nebo dotáhnout, pokud se jedná o šroubové uzávěry.

Kiwi jam na zimu s mandarinkami je připraven. Nejlépe se uchovává v lednici, ale můžete ji dokonce uložit do kuchyně. Jen si pamatujte, ve druhém případě budete muset produkt jíst do tří měsíců a v lednici takový džem vydrží asi dva roky.

vynikající kiwi jam

Vynikající kiwi, banány a citronovou marmeládou na zimu

Budete potřebovat:

 • 10 kiwi (silný, je lepší, když jsou kyselé);
 • 2 banány;
 • 1 citron;
 • 2 lžičky želatinové lžičky (1 sáček);
 • 400-450 g. cukr (lépe - podle vašeho vkusu, protože každé ovoce může být jiné - sladší nebo naopak kyselé).

Příprava

 1. Oloupejte kiwi a banány. Na malé kousky nakrájíme na pánev, trochu rozdrtíme.
 2. K výrobkům přidejte šťávu vylisovanou z citronu, želatiny, cukru a 2 polévkové lžíce vody, promíchejte a vše zapálte.
 3. Vařte džem asi sedm minut. Měl by to trochu zesílit. Nezapomeňte neustále míchat sladkost tak, aby nespálila.
 4. Sterilizujeme džemy. Vaříme víčka. Kiwi jam může být srolován na zimu nebo může být zavřen víčkem. Pokud dáváte přednost druhé metodě a používáte použitá víčka, vařte je před uzavřením produktu po dobu 10 minut.
 5. Nalijte horkou kiwi jam na zimu do sklenic, zavřete, zabalte, nechte úplně vychladnout.

Pokud jste jam navinuli, můžete jej bezpečně uložit doma, například v kuchyni ve skříni. Pokud používáte šroubovací uzávěry, doporučujeme uchovávat lahodnou sladkost v lednici.

Můžete podávat džem z kiwi, banánů a citronu, stejně jako první verze zákusku, do čaje, tvarohu, s přírodním jogurtem, můžete ho jíst s houskami, nebo ho můžete použít jako lahodnou sladkokyselou náplň pro domácí koláče, dorty, koláče, obecně, jakékoli pečení.

kiwi jam na zimu

Kiwi jam s jablky na zimu

Výrobky pro vaření:

 • 1 kg silného, ​​hustého kiwi;
 • 2 kg jablek, je lepší, pokud jsou sladké a kyselé;
 • 1 kilogram granulovaného cukru;
 • 250 ml vody (1 sklenice);
 • 1 citron (můžete vzít 1 limetkové ovoce).

Příprava

 1. Omyjte jablka, nakrájejte na polovinu, očistěte střed, odstraňte kůru, nakrájejte na kostičky.
 2. Odstraňte kůži z kiwi, nakrájejte ji na kostky nebo jakýkoli tvar, jak chcete, například na plátky.
 3. Do produktů vložte plátky jablek a kiwi do hrnce, vytlačte citronovou šťávu nebo limetkovou šťávu. Jemně promíchejte ingredience. Citronová šťáva v tomto receptu dává hotovému výrobku nejen aroma a zvláštní chuť - ale také umožňuje jablkům neztmavnout..
 4. Nalijte granulovaný cukr do kastrolu, vše znovu promíchejte a odložte stranou, aby v této formě stálo jednu a půl až dvě hodiny. Potřebujeme ovoce k šťávě.
 5. Po uplynutí doby infuze dejte pánev s jídlem na oheň, přidejte tam vodu, promíchejte, vařte 40 minut od začátku vaření (30 nebo 35 minut od okamžiku vaření). Nezapomeňte neustále stát u sporáku a míchat ingredience na pánvi.

Vypněte ohřev, nechte džem trochu vychladnout (stačí půl hodiny), pak zopakujeme postup vaření, ale nyní jen obrobek uvedeme do varu a vyjmeme. Kiwi jam na zimu je připraven! Zůstane pouze nalít do sterilních (předem sterilizovaných) nádob a uzavřít.


Podívejte se na podobné recepty

» » Kiwi jam na zimu: tři nejlepší recepty!