Kiwi jam: nejlepší recepty - jak vyrobit neobvyklý a lahodný dezert kiwi

Kiwi jam

Polotovary kiwi nejsou tak populární jako například maliny, jahody nebo angrešt, ale k překvapení hostů můžete připravit kiwi jam. Tento dezert lze připravit různými způsoby. Dnes se pokusíme zvážit nejoblíbenější recepty pro ženy v domácnosti..

Složení: agar-agar, oranžový, banán, voda, želírující cukr, kiwi, citrón, citronová kůra, cukr, citronová šťáva
Čas do záložky: Celý rok


Kiwi jam

Pro větší přehlednost jsou všechny recepty, které budou popsány v tomto článku, prezentovány na 1 kilogram kiwi.

Kiwi jam recepty

Klasický recept

Plody kiwi se oloupají ostrým nožem. Buničina je nakrájena na kostky a umístěna do hluboké mísy. Na kilogram zahraničního ovoce vezměte 1 kilogram granulovaného cukru. Nalije se smaragdovými plátky a vše je důkladně promícháno. Miska se odešle na chladné místo na 12 až 20 hodin. Ve stanoveném čase se z plátků kiwi uvolní velké množství šťávy, takže není třeba přidávat další přísadu, vodu. Džem se vloží do ohně a vaří se na středním hořáku 30-40 minut. Během této doby se hmota významně sníží a zhoustne. Připravenost se kontroluje pomocí talíře. Chcete-li to provést, položte malé množství horkého džemu na chlazenou desku a nechte ji vychladnout. Poté je připravena drážka s lžičkou. Pokud se okamžitě nespojí do jediné hmoty, je zaseknutý papír připraven.

Kiwi jam

Jam "Pět minut" s zhelfix

Oloupané kiwi se děrují do hladkého mixéru a nalijí se do nádoby na vaření. Do pyré se přikryje 800 gramů cukru a přidá se 1 sáček „Zhelfix“. Tuto složku lze nahradit 1 čajovou lžičkou agarového agaru. Položte misku s budoucím džemem na oheň a nechte vařit přesně 5 minut. Poté se oheň vypne a smaragdová kiwi jam se nalije do sterilních sklenic..

Kiwi jam

Džem s citronovou šťávou

Buničina z kiwi je nasekána mixérem nebo nakrájena na kostky nebo prsteny. Plátky se pokryjí 500 g cukru a přidá se 30 mililitrů vody. Zapálte pánev a vařte 25 minut. Poté se do džemu přidá šťáva z jednoho středně velkého citronu a kůry. Kůra se řeže strouhankou a snaží se odstranit vrstvu citronové kůry co nejtenčí. Džem je připraven na připravenost na půl hodiny. Celková doba vaření džemu kiwi je tedy 55 minut..

Kanál „IRENE FIANDE“ vás naučí, jak připravit lahodnou kiwi jam s citronovou šťávou a pomerančovou šťávou

S pomeranči

Na 1 kilogram loupané kiwi vezměte dužinu 2 velkých pomerančů. Pomeranče jsou loupané a smažené a dužina je nakrájena na malé kousky. Kombinujte kiwi a pomeranče a přikryjte 1 kilogramem cukru. Hmota se vaří na mírném ohni po dobu půl hodiny a poté se nalije do čistých a suchých nádob.

Kanál YuLianka1981 představuje vlastní verzi výroby džemu z kiwi a pomerančů.

S banány

Na kilogram loupaného zeleného ovoce si vezměte 3 banány a půl citronu. Banány a citrony jsou oloupané. Veškeré ovoce je nakrájeno na malé klíny nebo kostky. Plátky se vloží do kastrolu a pokryjí se cukrem. Slupka odstraněná z citronu je také poslána na pánev. Mísa se ponechá stranou 2 až 3 hodiny, aby ovoce poskytlo maximální množství šťávy. Pokud to čas dovolí, může být blank pro jam zaschnut v lednici po dobu 10 - 12 hodin. Po přiděleném čase je hmota zapálena a uvedena do varu. Poté, co se hmota začala vařit, vypněte oheň a nechte džem vychladnout při pokojové teplotě po dobu 6 až 9 hodin. Chlazená hmota se znovu odešle do kamen a znovu vaří. Poté se z horkého džemu odstraní kůra citronu a hotový produkt se nalije do sterilních nádob.

Kiwi jam

Přísady do kiwi jam

Kiwi jam můžete vařit nejen s citrusovými plody. Dezert s přídavkem jablek, jahod nebo angreštů má vynikající chuť. Před vařením se jablka loupají a nakrájejí na malé kousky a angrešt se vaří s celými plody nebo je nakrájí na kuchyňský robot.

Kiwi jam

Z koření se do kiwi jam přidává skořice nebo vanilka. Pokud se skořice nepoužívá v drcené formě, musí být před uzavřením plechovek odstraněna vonná tyčinka.

Video z kanálu „EdaHDTelevision“ vám řekne, jak připravit lahodný džem s přídavkem medu


Podívejte se na podobné recepty

» » Kiwi jam: nejlepší recepty - jak vyrobit neobvyklý a lahodný dezert kiwi