Originální nejrůznější jam

Otevřením sklenice této úžasné želé pro večerní čaj v zimě budete cítit všechny vůně a barvy z minulé letní sezóny a čekat na novou. Vaříme nejrůznější džemy z celé řady různých druhů ovoce a ovoce: jablka, meruňky, citrony, maliny, kiwi a dokonce i ořechy. Pokud nemáte nic z výše uvedeného, ​​není to důvod, proč se vzdát tvorby tohoto úžasného džemu. Vyměňte za jiné bobule nebo ovoce nebo vařte z toho, co je.

nejrůznější jam

Výrobky potřebné pro výrobu džemu:

 • Ořechy, odrůdy "kešu", vyloupané - 300 g.
 • Kiwi - 1 kg
 • Maliny - 1 kg
 • Meruňky - 1 kg
 • Citron - 300 g.
 • Jablka - 500 g.
 • Granulovaný cukr - 4 kg

Fáze výroby džemu:

 1. Řadit maliny. Zahoďte nemocné a poškozené bobule. Opláchněte zdravé bobule v cedníku a vložte do mísy, kde budete vařit džem.
 2. Oloupejte kiwi. Nakrájíme na velmi malé kousky. Odstraňte kůži tence. Pokuste se pracovat s kiwi, aby nedošlo ke ztrátě šťávy, která se okamžitě začne vynořovat z bobule. Přidat do malin.
 3. Opláchněte meruňky, rozdělte je na několik kusů a semena odstraňte. Střih co nejmenší. Přibližná velikost částic je jako kiwi. Přidejte k dříve připraveným malinám a kiwi.
 4. Omyjte jablka. Oloupejte kůži (velmi jemně ji ořízněte), z poškozených částí, semen a ocasu. Nastrouhejte a přidejte do připravených bobulí, vařené v džemu.
 5. Omyjte citron. Bez odlupování kůry nakrájíme na dvě stejné části a použijte odšťavňovač citrusů, elektrický nebo ne, nezáleží na tom, vymačkejte šťávu. Přidejte šťávu do ovoce v misce nebo pánev, kde bude džem vařit.
 6. Přidejte polovinu granulovaného cukru do mísy nebo hrnce, kde je ovoce. Směs.
 7. Na předpálený oheň položte pánev nebo misku s marmeládou. Přiveďte k varu. Snižte teplo a uvařte džem déle než deset minut. Směs.
 8. Přidejte zbývající granulovaný cukr do džemu. Přiveďte k varu. Snižte prudce teplo a vařte déle než deset minut. Směs.
 9. Nakrájejte kešu jemně nožem a přidejte je do džemu. Směs. Nechte ji vařit, snižujte teplo a vařte maximálně deset minut.
 10. Znovu zamíchejte. Přidejte ostré teplo a počkejte, až se džem začne vařit. Pokračujte ve varu po dobu dalších tří minut.
 11. Rychle nalijte džem do připravených sterilizovaných suchých a horkých nádob o objemu nejvýše 500 g a dobře uzavřete.
 12. Sklenice džemu otočte na víko, přikryjte čistým ručníkem a nechte vychladnout.

Léto neobvykle chutné a originální mistrovské dílo je připraveno. Jezte to na své zdraví. Hezký čaj!


Podívejte se na podobné recepty

» » Originální nejrůznější jam