Sladká paprika ze semen. Rostoucí. Krok za krokem hlavní třída s fotografií

 Co by pěstovat papriky ze semen, musíte postupovat podle jednoduchých kroků a podmínek.

papriky ze semen 

Při výběru odrůdy věnujte pozornost jejím vlastnostem a výrobci. Musíte si koupit půdu a nádoby, ve kterých budete pěstovat klíčky. Pokud vám to prostor dovolí, vyberte poháry s objemem 0,5 litru.

Pomůže to přeskočit fázi potápění a zkrátit dobu pěstování dospělých sazenic..

Chcete-li připravit nádobu, musíte ji důkladně omýt. Pokud by měl být loňský kontejner ošetřen roztokem manganistanu draselného. Pokud jste si zakoupili semena od drahého výrobce, mohou být již zpracována, pokud je nenajdete v prodeji, měli byste je držet v roztoku manganistanu draselného nebo slabého solného roztoku (čas 1–2 hodiny)..

papriky ze semen 

Poté opláchněte vodou a vložte do čisté vody na další 2 hodiny.

papriky ze semen 

Do nádoby nalijte vrstvu zeminy a trochu ji stlačte dlaní, poté vyrovnejte povrch.

papriky ze semen 

 Vrstva země by neměla dosahovat asi 2 cm k okraji nádoby. Zalévejte povrch vodou. Nyní rozprostřete semena na povrch. Mezi nimi stojí za to nechat asi 0,7 - 1,5 cm. Při rozmetání semen je jemně přitlačte k zemi, je to nezbytné pro dobrý kontakt se zemí a pomůže mladým kořenům rychle zakořenit.

papriky ze semen 

Posypeme půdou o výšce asi 0,7 cm a znovu jemně stiskněte. Z výše uvedeného také stojí za to posypat zemi vodou ze stříkací láhve. Pokud se rozhodnete zasadit sazenice do 0,5 l sklenic, opakujte stejné kroky, ale do každé sklenice vložte 1 nebo 2 semena.

papriky ze semen 

Nádoby umístěte na teplé místo s dostatečným zdrojem světla. Nádobu velmi dobře zakryjte, aby byla v teple. K tomu můžete vzít jednorázové sáčky, sklo nebo jiný průhledný materiál. Pepř vás potěší sazenicemi až po 10 dnech, během této doby musíte větrat zemi a zbavit se kondenzace.

Když se začnou objevovat klíčky, nezapomeňte je postřikovat.

papriky ze semen papriky ze semen 

 Nepřehánějte to však, nadměrná vlhkost může vyvolat onemocnění rostlin. Pokud mladé klíčky mají dva nebo tři listy, nepočítají-li dva nižší, jděte do fáze ponoru. Výhonky jsou transplantovány do hlubšího kontejneru a vysazeny, což jim dává příležitost k rychlejšímu vývoji.

Když je venku venku dost teplé počasí, je třeba sazenice vyjmout buď na balkón nebo venku a před výsadbou do země je vytvrdit. Na svém webu pro papriky byste si měli vybrat místo, které je foukané a dobře osvětlené.

papriky ze semen 
papriky ze semen papriky ze semen 

Rostlinné sazenice můžete pěstovat na začátku nebo v polovině května. Místo je připraveno jako obvykle - půda je načechraná, plevele jsou odstraněny. Proveďte depresi přibližně na dlani, naplňte ji vodou. Pokud jste měli sazenice v samostatných šálcích, přestaňte zalévat pár dní před přesazením, pak se hrudka s půdou a kořenem z nádoby dobře odstraní. Jednoduše ponořte tuto hrudku do kalu země vodou a naplňte ji půdou shora. Pokud máte velkou nádobu s klíčící kolonií, těsně před přesazením, musíte ji dobře naplnit vodou a kořeny pečlivě odpojit. Nyní vysadíte, po vysušení zaléváte půdu, odstraníte plevele a počkáte na sklizeň.

papriky ze semen papriky ze semen papriky ze semen papriky ze semen papriky ze semen 
Podívejte se na podobné recepty

» » Sladká paprika ze semen. Rostoucí. Krok za krokem hlavní třída s fotografií