Lahodné recepty jablečný džem. Top - 5 krok za krokem s fotografiemi

Konzervační technologie ve formě džemu byla představena před dvěma stoletími. Zpočátku to vyzkoušeli na švestkách a poté experimentovali s různými plody a kombinovali je navzájem. Vaření pochoutky do pastovitého stavu, ženy v domácnosti někdy strávily až 3 dny. Dnes jablečný džem recept trvá několik hodin. To nezhoršuje jeho chuť a jídlo samotné neztrácí svou bohatost a strukturu. V následujících receptech můžete zvážit důležité aspekty a nuance - ty nejchutnější a nejzajímavější.

Lahodné recepty jablečný džem

Recept 1

Kulinářské klasiky - domácí jablečný džem. Hustá, bohatá, pevně vstoupila do stravy našeho zimního jídla: na čaj (na holení na křupavém chlebu), na plnění chutného pečiva, na zákusky atd. Budete muset udělat džem:

- 2,5 kg jablek,

- 1,2 - 1,3 kg granulovaného cukru,

- voda (ve skutečnosti).

Výběr ovoce pro sklizeň se provádí velmi přísně: vylučují nezralé, přezrálé, místy pokazené, pohmožděné, červivé. Tříděná jablka se promyjí, odříznou se z nich jádra a stonky se odstraní. Pokud jsou na plodech stále poškozené oblasti, jsou vyříznuty nejpečlivěji. Na jablečný džem recept na zimu připravte široký nepřilnavý obal. Jablečná dužina se do ní rozdrobuje v malých plátcích (nemusíte odříznout kůru!). Při jednom vaření se naleští více než 2,5 kg ovoce.

Lahodné recepty jablečný džem

K jídlu se přidá tolik vody, takže plátky jablek jsou zcela zakryty. V průměru se řídí následujícím množstvím kapaliny: na 1 kg hmotnosti - až 0,9 litru vody. Umístěte nádobí na sporák a zapněte střední úroveň tepla. Do 20 minut od okamžiku vaření by plátky měly zjemnit - neměly by být příliš otřeseny (měly by zůstat uprostřed vlhké).

Poté se kousky změkčeného jablka rozdrtí mixérem, drtičem nebo mlýnkem na maso. Kaše podobná hmota je pokryta granulovaným cukrem (asi 500 g na kilogram pyré). Po smíchání ingrediencí se hmota vrátí do ohně a odpaří se asi 1 hodinu za míchání obsahu nádobí. Aby nedocházelo k hoření vařiče, zamíchejte ho špachtlí nebo dřevěnou lžící. Když pyré mírně ztmavne, zhoustne, vyjměte pánev z tepla.

Pokud existují pochybnosti o připravenosti misky, provede se kontrolní zkouška. Kapka obrobku se umístí na suchý studený talíř. Při otáčení a naklápění nádobí by nemělo odkapávat, ale mělo by být zakryto fólií, aby si zachovalo svůj tvar. To vše svědčí o vysoké kvalitě jam doma. Po zkoušce se vloží do horké sterilizované nádoby pro utěsnění a uzavře se. Banky jsou převráceny, izolovány přikrývkou nebo přikrývkou a zákruta má příležitost postupně ochladit během 12–14 hodin.

Lahodné recepty jablečný džem

Recept 2

Existuje také velmi „Apple jam »jednoduchý recept, která je připravena pomocí multikamer. Výrobky se v tomto případě berou v následujícím poměru:

- 1,5 kg jablek,

- 600-700 g granulovaného cukru,

- polovina citronu.

Pro vaření v pomalém hrnci se ovoce připravuje tímto způsobem: mytí, sušení, loupání z nich a vyříznutí jader. Buničina je nakrájena na tenké desky a upuštěna do mísy pro více vrstev. Přidejte až 100 ml vody a zapněte zařízení v režimu „Pečení“. Řez je mírně změkčen se zavřeným víkem. Plátky jsou zkontrolovány na připravenost pomocí párátka nebo nože (špička by měla snadno vstoupit do buničiny).

Když jsou jablka řádně dušená a začnou se rozpadat, zařízení se vypne. Hmota se nechá mírně vychladnout a promíchá se v mixéru nebo v kuchyňském robotu. Bramborová kaše se smísí s granulovaným cukrem, citronovou šťávou a odešle se zpět do multicookeru po dobu 1 hodiny, aby se odpařila vlhkost v programu "Stew / Bake". Zvukovým signálem je vyhodnocován multicooker domácí jablečný džem recept o připravenosti. S pozitivním výsledkem je homogenní, hustá látka jablečný džem v pomalém sporáku distribuovány v kalcinovaných nádobách a zapečetěny.

Lahodné recepty jablečný džem

Recept 3

Na tlustý jablečný džem recept všechny další přísady nejsou potřeba. Pouze jablka a cukr: na 1,5 kg ovoce - 170 g písku. V konkrétním případě se ovoce rozřeže na hrubou kaši na speciálním struhadle nebo kuchyňském robotu. Nebo jsou nasekány nožem na malé kostky libovolné velikosti. To umožňuje, aby jablka byla správně roztavena. Poté dají lepší vnitřní šťávu, která se odpaří a zahustí hmotu..

Plátky jablek s tekoucí šťávou se přenesou do nádoby na vaření, v žádném případě se nepřidává voda. Nádobí se umístí na sporák a zahřeje se. Za míchání se hmota dusí, dokud nedochází k změkčení a průsvitnosti kusů. Poté je směs rozdrcena mixérem a ihned naplněna granulovaným cukrem. Topná energie se sníží na minimum a bramborová kaše se vaří asi 45-50 minut, dokud nezmizí. Hustá příprava jablek měl by držet svůj tvar, pokud je nabitý lžičkou. Hotový produkt je balen do sterilizovaných suchých nádob a srolovaný.

Lahodné recepty jablečný džem


Lahodné recepty jablečný džem

Recept 4

Nejpřirozenější chuť má „Domácí jablečný džem »jednoduchý recept bez cukru. Uměle nesladí přirozenou chuť ovoce. Proto vám jídlo umožňuje vychutnat si výhradně poznámky z jablek. Požadováno pro vaření:

- 1,5 kg jablek,

- asi sklenici vody (do 230 ml).

Důkladně promytá a sušená jablka se rozdrtí na menší plátky. Nejprve se z nich vyříznou varlata a odloupne se slupka (volitelné). Plátky jsou poslány do kastrolu, nality do vody a vařeny na mírném ohni po dobu 15-20 minut. Hmota je neustále míchána. Po čtvrt hodině se vyjme z tepla, ochladí se a otře se sítem. Výsledná kaše se vrací do ohně a vaří, dokud nezhoustne a nedosáhne požadované konzistence (vezměte v úvahu skutečnost, že při tuhnutí bude hmota ještě silnější).

Když "Jablečný džem je hustý. Recept na zimu»Dosáhne požadované konzistence, přemístí se do sterilizované skleněné nádoby a zakryje cínovými víčky, čímž zanechá mezeru. Banky s obrobkem jsou umístěny v širokém hrnci, nádoba je nalita horkou vodou až k ramínkům nádoby a pasterizována. Průměrná doba tepelného zpracování je 15 minut od okamžiku, kdy se voda vaří. Poté je nádoba utažena klíčem, zkontrolována těsnost, ochlazena.

Lahodné recepty jablečný džem
Podívejte se na podobné recepty

» » Lahodné recepty jablečný džem. Top - 5 krok za krokem s fotografiemi