Broskvový džem

Pravděpodobně stejně jako já často chcete jíst něco neobvyklého, sladkého, ale ne čokoládového s čajem. Stává se to? Stává se mi to docela často, a pak maminka babičky nebo marmeláda, marmeláda mi přijde na pomoc. Zbývá jen koupit nebo péct čerstvý chléb a náš čajový obřad je uložen.
Dnes vám řeknu, jak si vyrobit lahodný broskvový džem. Myslím, že jsem ho dostal od své babičky, a budeš také mít zájem ho znát, že ano?
Broskvový džem lze připravit s jablky. Proto připravujte čerstvé broskve a jablka v poměru 2: 1. Milovníkům zeleniny se doporučuje, aby si vzali na vědomí recept na vaření mrkvový džem, je to chutné a zdravé.


Ingredience pro výrobu broskvového džemu
Složení:
- broskve,
- jablka,
- cukrovoce opláchnuté
Abychom mohli začít s marmeládou, vybíráme čerstvé, zralé a nepoškozené ovoce. Broskve myjeme ve studené tekoucí vodě. Házejte je do jemného síta nebo cedníku. Pak nechte vodu odtéct.broskve blanch
Broskve se musí oloupat, protože dávají hořkou chuť. Ovoce proto vkládáme do hrnce s vroucí vodou na 40 - 60 sekund. Potom broskve vyjmeme a okamžitě je opláchneme pod tekoucí studenou vodou. Současně kůže praskne a je snadno oddělena od buničiny..


vařte broskve a jablka
Nyní pokožku snadno odstraňte. Pak jsme broskve nakrájeli a semena z nich odstranili. Ovoce nakrájejte na malé kousky. Jablka důkladně opláchněte studenou vodou. Odstraňujeme semena a stonky. Také jsme nakrájeli na malé plátky. Celá připravená hmota jablečné broskve se umístí do hrnce se silným dnem. Nejprve nalijte na dno pánve vrstvu vody asi 2 cm silnou, hmotu vařte 10 minut, dokud se jablka a broskve úplně nezjemní. Vše promíchejte dřevěnou lžící nebo špachtlí.


Horkou hmotu otřete sítem
Horkou hmotu otřete poměrně jemným sítem. Díky tomu získáváme čerstvá jablka a broskvové pyré.


přidat cukr
Pak nalijte pyré do pánve. K přípravě hustého džemu je třeba vzít 1 kg granulovaného cukru na 1,5 kg bramborové kaše. Nejprve přidejte do pyré polovinu cukru. Vařte pyré asi 25-30 minut. Poté přidejte zbytek granulovaného cukru a povarte džem, nyní do měkka. Celková doba vaření džemu nebude trvat déle než 50 minut. Na konci vaření musíte hmotu neustále promíchat, aby nespálila. To je důležité!


zabalíme džem do vroucího stavu.
V čistých, suchých a zahřátých nádobách zabalíme jam ve vroucím stavu. Uzavřeme jej víky a chlazíme. Je vhodné vařit víka po dobu asi 4-5 minut.


Broskvový džem
Posíláme do spíž džem, jakmile se ochladí. Dobrou chuť!

Podívejte se na podobné recepty

» » Broskvový džem