Sladký třešňový džem s kamenem: zlatý recept s fotografiemi krok za krokem

Dnes nabízíme „líný“ konzervační recept - připravujeme se třešňový džem s kamenem. Vzhledem k tomu, třešně odejdou během 2-3 týdnů, stojí za to se starat o zachování v tomto krátkém časovém období. U tohoto typu džemu není třeba třešně loupat, bobule budou namočeny do sladkého sirupu, prakticky si zachová svou integritu a chuť.

Jediná věc je, že obrobky s kostmi se neuchovávají déle než jednu sezónu, proto stojí za zvážení tento bod. Ale protože třešně jsou velmi chutné, je nepravděpodobné, že vydrží déle s vámi. Takže, pokud si přejete, můžete do třešně přidat několik plátků citronu, můžete přidat trochu vanilkového cukru.

Sladký třešňový džem s kamenem 

Ingredience:

Sweet cherry - 1 kg-

Cukr - 1 kg-

Kyselina citronová - 1/3 lžičky.-

Voda -? Svatý.

Sladký třešňový džem s kamenem 

Sladký třešňový džem s kostí: proces vaření

Zvažte vybrané třešně a okamžitě zlikvidujte zkažené a shnilé bobule. Umístěte vybrané třešně do hluboké pohodlné mísy. Chcete-li zbavit plody nechtěných červů ke sklizni, připravte slanou vodu - vezměte dvě lžičky stolní soli na dva litry čisté vody, promíchejte. Nalijte slanou vodu přes třešně a nechte půl hodiny.

Sladký třešňový džem s kamenem 

Nyní můžete vidět, jak se červi vznášeli na povrch. Vypusťte vodu, bobule dobře opláchněte.

Sladký třešňový džem s kamenem 

Připravte hustý sirup z granulovaného cukru a vody - smíchejte vodu a cukr, přiveďte k varu, míchejte neustále, dokud se krystaly cukru zcela nerozpustí.

Sladký třešňový džem s kamenem 

Vložte třešně do vroucího sirupu. Bobule vařte přesně pět minut, ihned po varu se na povrchu objeví pěnový uzávěr, který musí být bezpodmínečně odstraněn. Pokud chcete do džemu přidat citron, můžete jej přidat v této fázi.

Sladký třešňový džem s kamenem 

Na konci vaření také vyhoďte kyselinu citronovou.

Sladký třešňový džem s kamenem 

Banky by měly být připraveny do této doby - omyty sodou a vhodně sterilizovány. Je vhodné, aby to někdo udělal na páře, někdo v troubě. Víčka se obvykle vaří v čisté vodě asi deset minut, tak to udělejte. Nyní byste měli nalít horký obrobek do sklenic, okamžitě pevně utáhnout sklenice víčky. Položte každou plechovku na bok a zkontrolujte těsnost těsnění. Pokud je vše v pořádku, dejte sklenice vzhůru nohama a dodatečně je zabalte do tepla, například přikrývky nebo přikrývky. Po jednom dni se obrobky zcela vychladnou, můžete je dát na polici svých nádob.

Sladký třešňový džem s kamenem Sladký třešňový džem s kamenem Sladký třešňový džem s kamenem Sladký třešňový džem s kamenem Sladký třešňový džem s kamenem Sladký třešňový džem s kamenem 

Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Sladký třešňový džem s kamenem: zlatý recept s fotografiemi krok za krokem