Třešňový džem v pomalém sporáku

Sweet cherry je jedním z prvních bobulí, se kterým začíná maraton doplňování těla vitamíny z letních dárků. Může mít různé barvy a velikosti, ale třešně jsou vždy chutné a šťavnaté. Je škoda, že se nemůžete na vitamíny uchvátit pro budoucí použití, takže se musíte starat o sklizeň na zimu. Můžete zmrazit třešně, vyschnout a z toho vařte kompoty, nebo můžete vařit skvěle džem. Pomalý vařič vám ušetří spoustu času a cenných vitamínů.
Třešňový džem v pomalém sporáku - recept s fotografií.

K přípravě třešňového džemu budete potřebovat:
- 500 g třešně,
- 500 g cukru,
- 10 ml citronové šťávy,
- 100 ml vody.umyjte třešně
U marmelády není nutné volit silné bobule, pokud má sladká třešeň měkký sud - je to v pořádku. Hlavní věc je odstranit všechny shnilé a škůdce poškozené bobule. Dále je třeba třešně omýt a nechat odtéct..


extrahovat kosti
Nyní se vyzbrojujeme trpělivostí a ostrým nožem. Musíme odříznout každé bobule a extrahovat kost. Pro toto podnikání jsou samozřejmě speciální kulinářské vynálezy, ale ne každý je má v kuchyni..


Třešně plňte cukrem
Třešně plníme cukrem a důkladně promícháme, nemusíte tvrdě lisovat, třešně stejně šťávu nechají. Za tímto účelem na ni zapomeneme na 1,5-2 hodiny.


nalijte třešně do mísy pro více vrstev
Nyní nalijte třešně do multicookerové mísy. Teoreticky dostanete hodně šťávy, ale pokud chcete získat více chutného sirupu z bobuloviny, můžete přidat vodu, pokud chcete.


Hasicí režim po dobu 60 minut
Množství třešní s tekutinou by nemělo zabírat více než polovinu pánve, protože se během procesu vaření vytvoří pěna. Zvolte režim Dušení po dobu 60 minut. Vařte pod uzavřeným víkem. 5 minut před koncem vaření vložte citronovou šťávu, kterou lze nahradit špetkou kyseliny citronové.


plechovky jsou sterilizovány
Sterilizujeme vhodné sklenice na páru nebo v troubě. Opláchněte víčka vroucí vodou.


sladký třešňový džem recept
Jemně nalijte třešňový džem do sklenic a sbalte víčka. Převrátili jsme se a počkali, až se džem vychladne. Přibližně po jednom dni upravíme marmeládu ve spíži nebo ve sklepě až do vhodné příležitosti.
Podívejte se na podobné recepty

» » Třešňový džem v pomalém sporáku