Zralý třešňový džem (nejsladší). Recept s fotografiemi krok za krokem

V poměrně velkém počtu kulinářských publikací se uvádí, že se nedoporučuje vařit třešňový džem se semeny. Proč? V zásadě mohu předpokládat, že kosti vylučují nějaký druh enzymů, které mění chuť džem, takže pokud nevyjímám kosti z třešňový džem, tak je to právě kvůli ořechové chuti. Třešňový džem se semínky můžete skladovat nejdéle 2-3 měsíce, pak se objeví nejen chuť ořechů, ale také mírná hořkost. Proto, pokud se rozhodnete vařit malé třešně se semeny, zkuste jíst tento třešňový džem co nejdříve.. 
Složení:
- velmi zralé třešně - 1 kg
- granulovaný cukr - 1,5 kg


- voda - 1 sklenice
Vytváření jam:
1. Suché třešně se pečlivě třídí ručně, aby se odstranily listy a suché větvičky, a okamžitě se odstraní sušené nebo plesnivé bobule, ke kterým dochází při velké sklizni třešní. Vyberte si velké, zralé bobule, které je nutné rychle umýt pod tekoucí vodou.

Zralý třešňový džem

V tomto případě třešně při převodu na ručník ztrácí méně šťávy a méně vrásek. Pak je každý bobule propíchnut jehlou na dvou místech, takže bobule během vaření praskne méně.
2. Připravte cukrový sirup: nalijte vodu do hlubokého kastrolu se silným dnem a dejte pánev na vysokou teplotu. Přiveďte k varu a vlijte po částech za stálého míchání veškerý granulovaný cukr (podle receptury). Sirup míchejte, dokud se nerozpustí veškerý cukr. Jakmile se sirup vaří (cukrové bubliny se objeví na povrchu), nalijte třešně do vroucího sirupu a vyjměte pánev z tepla.

Zralý třešňový džem

3. Následující den položte pánev s třešňovým džemem na mírně zahřáté, přiveďte k varu za stálého míchání, vařte déle než 10 minut a znovu vyjměte z tepla.

Zralý třešňový džem

 
4. O den později celý postup opakujeme znovu, teprve teď je nutné neustále míchat, protože i když se třešňový džem zdá být tekutý, bobule se semeny se neustále snaží klesat ke dnu. Abyste se vyhnuli chycení, musíte neustále zasahovat. Vařte maximálně 7–10 minut.

Zralý třešňový džem

5. Vložte třešňový džem do horkých čistých, suchých půllitrových nádob a zaklopte víka.

Zralý třešňový džem

Džemy ukládejte doma, v bytě.


Podívejte se na podobné recepty

» » Zralý třešňový džem (nejsladší). Recept s fotografiemi krok za krokem