Karamelový jablečný džem

Jablkový čas již přišel a doporučuji připravovat jablečný džem se sladkostí "Slunéčko sedmitečné". S tím vám pomůže recept s fotografií. Tyto bonbóny dodají vašemu jablečnému džemu karamelovou chuť. Pro některé z vás bude tento džem připomínat kondenzované mléko. Celkově se mé rodině zdálo, že džem byl vyroben z hrušek, a cukrovinky zřejmě přidaly tuto chuť. V každém případě je výsledkem originální džem, který není sladký a není příliš sladký.

Doba přípravy: 30 minut. Doba vaření: 1,5 hodiny.


Ingredience
Složení:
- jablka 2 kg-
- kyselina citronová 0,5 lžička.-
- voda 120 ml-
- cukr 500 g-
- cukroví "Slunéčko sedmitečné" nebo "Karamela" 200 g.Řez jablek

K výrobě tohoto lahodného džemu budete potřebovat jablka všeho druhu. Může to být sladká i kyselá jablka. Je to jen to, že později, ve fázi, kdy vaříte jablečnou hmotu, může kyselina citronová potřebovat trochu víc či méně. Opláchněte jablka a nakrájejte na náhodné plátky, vložte do tlusté pánve.


Přidejte cukr, vodu a kyselinu citronovou
Nalijte půl jablka do jablek, přidejte cukr a kyselinu citronovou.


Jablka na vaření
Jablka vařte na mírném ohni za občasného míchání špachtlí asi 40 minut. Zahřívání jablek může trvat méně času v závislosti na šťavnatosti ovoce.


Drtit mixérem
Odstraňte dušené maso s vroucí jablečnou hmotou a porazte jej ručním mixérem. Pokud je to žádoucí, může být džem protřen sítem.


Přidejte cukroví
Poté do horkého jablečného džemu vložte sladkosti "Slunéčko sedmitečné" nebo "Karamela".


Pošlete do ohně
Džem na mírném ohni a zahřejte 3-4 minuty, aby se bonbóny úplně roztavily. Hotový karamelový džem nalijte do sterilizovaných sklenic. Ukládejte marmeládu na chladnou spíž nebo suterén.


Rozložte se do bank
Takovou karamelovou marmeládu můžete podávat s palačinkami, palačinkami, oplatkami. Tento džem můžete nalít na zmrzlinu a přidat do dortu.

S pozdravem, Elby.
Také doporučuji vařit jablečné pyré s kondenzovaným mlékem.
Podívejte se na podobné recepty

» » Karamelový jablečný džem