Jablečné koláče z kynutého těsta: 5 receptů

Kdo nemiluje jablečné koláče z kynutého těsta? Všichni - milují nadýchané, růžové, aromatické pečivo! A dokonce i fanatičtí stoupenci diet, ne, ne, budou se chovat k lahodným koláčům. Mohou být upečeny v pánvi, v troubě, zabalte úžasné růže do náplně z těsta. Každá varianta má jedinečnou chuť a je zcela nesrovnatelná s zakoupenými koláče. Chcete si vyrobit domácí jablečné koláče? Dodržováním níže uvedených receptů můžete snadno splnit vaše přání.!

Jablečné koláče z kynutého těsta

Jablečné koláče z kynutého těsta v troubě


Správně připravené máslo z těsta je garantem nadýchaného, ​​vzdušného pečiva. To je nejdůležitější v duetu se šťavnatou náplní. Teď to často dělají suché droždí pečené zboží, což usnadňuje proces a neovlivňuje (zjednodušuje) chuť léčiva. Bude potřeba pro "Jablečné koláče z kynutého těsta "recept:

- 3 šálky mouky (každá 150 g),

- asi 0,5 kg čerstvých jablek,

- 2 vejce v těstě + 1 pro mazání před pečením,

- 2 lžičky suché droždí,

- čtvrtina neúplné sklenice mléka,

- 75 g másla,

- 6 lžíce krystalový cukr,

- sůl (špetka).

Vaření začíná složitým - hnětením vzdušného, ​​lehkého těsta. Mléko se nalije do smaltované pánve nebo hluboké misky a mírně se zahřeje, načež se do něj nalije kvasnice, 2 polévkové lžíce. písek-cukr a promíchejte. Droždí by se mělo „rozptýlit“, cukr by se měl rozpustit. Nyní je do výsledné tekutiny vháněno několik slepičích vajec. Zmlátit. Přidá se kus změkčeného másla. Hmota je přinesena s moukou, ručně hnětena do jemné konzistence tak, aby se nelepila na dlaně a prsty.

Jablečné koláče z kynutého těsta

Dobře hnětené nelepivé těsto se převalí do koule, umístí se do objemné misky, zevnitř namazané rostlinným olejem a pokryje kuchyňským ručníkem. Má čas vařit, přijít na teplé místo bez průvanu. S dobrými kvasnicemi to stoupá asi hodinu.

Nyní můžete začít plnit. Na pečené jablečné koláče z kynutého těsta nemělo by být příliš vlhké. Jablka pro „mleté ​​maso“ se umývají, krájí, čistí a jemně šlehají. Plátky posypeme citronovou šťávou tak, aby neztmavly. Cukr (4 polévkové lžíce) se vmíchá okamžitě, ale náplň se nesmí dlouho stát, jinak se ovoce rychle odšťavní a vypustí. Nebo se cukr nalije přímo při pokládání jablek na těsto. Tato opatření jsou stejně důležitá jako při vaření. koláče s marmeládou, protože pečené zboží se nemůže péct a zůstat uvnitř vlhké.

Jablečné koláče z kynutého těsta

Když je náplň hotová a těsto se zvedlo, začnou vyřezávat koláče. Kousky stejné velikosti se odtrhnou z celkové hmotnosti mouky, převalí se na kuličky a položí se na stůl. Pak je každá koule hnětena do dortu.

Vložte „mleté ​​maso“ do středu a okraje tvarujte, opatrně a opatrně sevřete, aby nedocházelo k úniku ovocné šťávy.

Hotové výrobky se přenesou na plech na pečení potažený pergamenovým papírem nebo naolejovaný rostlinným olejem. Měli by přijít do 20 minut, a teprve potom jsou namazáni rozšlehaným vejcem a posláni do pece k pečení při teplotách až 200 stupňů. Pochoutka se peče až půl hodiny.

Jablečné koláče z kynutého těsta

Jablečné koláče z kynutého těsta na pánvi


Další způsob navrhuje dělat smažené kvasnice těsto jablečné koláče v pánvi. Pro test je třeba provést:

- 300 g pšeničné mouky,

- 25 g čerstvých kvasnic (nebo je nahraďte 5 g suchých),

- sklenici vody (250 ml),

- 2 lžíce cukrový písek,

- polovina lžičky sůl,

- 1 polévková lžíce rostlinný olej.

Výplň je vyrobena z:

- 4 malá jablka,

- 2 lžíce krystalový cukr,

- špetky skořice,

- 1 - 2 lžíce voda.

Vybraná odrůda kvasinek je kombinována s granulovaným cukrem a důkladně rozemleta vidličkou. K nim se přidá 250 ml teplé vody a míchá se, dokud se zrna nerozpustí. Potom nalijte polovinu odměřené mouky, promíchejte hmotu a přikryjte ručníkem. Nádobí se umisťuje na teplé místo a připraví se další ingredience..

Jablečné koláče z kynutého těsta

Jablka připravte jablečné koláče z kynutého těsta, kůra a jádro. Buničina je nakrájena na malé kousky, nalita do misky a pokryta granulovaným cukrem. Do nádoby se přidá několik polévkových lžic vody a nechá se karamelizovat a změkčit 5 minut na mírném ohni.

Když jsou plátky řádně změkčeny, odstraní se z tepla a spadnou do cedníku pro vypuštění. Může být ponechán se sirupem. V tomto případě však existuje riziko, že se výrobky z mouky nepečou - zejména pokud ano jablečné koláče na tvarohovém těstě nebo kvasnice.

Těsto, které přijde, se smíchá se zbývající moukou a rostlinným olejem. Maso hněteme, dokud není hladké, a přikryjeme ručníkem po dobu 15 minut, aby těsto dýchalo a lehce vstávalo. Pak z něj odtrhnou kus, udělají koláče a rozloží po každé 2 neúplné lžičky. náplně. Pinčte koláče a položte na stůl posypaný moukou.

Zahřívejte rostlinný olej v pánvi. A výrobky jsou v ní uspořádány se švem nahoru. Smažte asi 10 minut na obou stranách, dokud nezíská zlatohnědou barvu. Hotové náplasti jsou umístěny na ubrousek nebo papírový ručník, což zabraňuje vstřebávání přebytečného tuku do těsta. Mimochodem, vaření je mnohem snazší, pokud ano jablečné koláče z hotového kynutého těsta: není čas zbytečně hnětet těsto a princip přípravy je stejný.

Jablečné koláče z kynutého těsta

Jablečné koláče z růžového kynutého těsta


Růže s jablky podávané na čaj překvapí hosty. Na první pohled se jeví jako komplexní cukrovinky. Ale ve skutečnosti se velmi snadno připravují. Na růžové koláče s jablky z kynutého těsta je to nutné:

- 150 g hotového listového těsta,

- 2 jablka,

- 1 polévková lžíce písek-cukr.

Připravte si produkty požadované receptem. Jablka jsou odebírána jakéhokoli druhu - co je nejdůležitější, malá a s hustou dužinou. Velké a příliš malé plody nebudou fungovat (velikost je důležitá kvůli tvorbě imitace růží).

Ovoce nakrájejte na polovinu a jádro pečlivě ořízněte. Poté se každá polovina jablek prořízne tenkými deskami o tloušťce nejvýše 2 mm. Kousky se vloží do misky a na dobu 1 minuty se do mikrovlnné trouby zjemní. Bez tohoto bude obtížné nakrájet plátky společně s těstem a zlomí se..

Není-li mikrovlnná trouba, jsou jablka jednoduše namočena do horké vody po dobu 2-3 minut.

V tomto receptu je důležitější příprava náplně, jako v pomazánky se zelím na pánvi. Kvalitně připravené, nezkazí to vzhled moučných výrobků. Pak udělají test.

Rozmrazuje se, svine do vrstvy o tloušťce 2–3 mm a rozřeže se na dlouhé proužky o šířce asi 3 cm..

Proužky se válí spolu s jablky, umístí se na mastný plech a na něj se posype cukrem. Růže se pečou-jablečné koláče z listového těsta 25-30 minut, dokud světle hnědá.

Jablečné koláče z kynutého těsta
Podívejte se na podobné recepty

» » Jablečné koláče z kynutého těsta: 5 receptů