Jak sklízet a sušit jasmín doma

Jasmínový čaj je v Číně velmi populární. Jeho nejjemnější vůně získala srdce všech, kteří ji ochutnali alespoň jednou. Existuje mnoho receptů na výrobu jasmínového čaje, ale všechny tyto recepty používají sušené květy jasmínu. Věc je komplikována skutečností, že všechny čaje se prodávají hotové a jednoduše nelze najít samostatně sušené květy jasmínu..

Složení: jasmín
Čas do záložky: Jaro, Léto, Podzim


V našich zeměpisných šířkách není jasmín něco úplně exotického. Ve střední a jižní šířce je široce kultivován jako zahradní dekorace. Na jihu kvetou jasmíny od května do října a je stálezeleným keřem, zatímco blíže k severu roste listnatý jasmín s kratší dobou květu. To však nijak výrazně neovlivňuje jejich chuť a způsob sušení..

sušený jasmín

  • Chun-hua Xun - jarní sklizeň od května do června
  • Xia-hua Xun - začátkem léta v červenci
  • Fu-hua Xun - pozdní letní kolekce v srpnu
  • Qiu-hua Xun - podzimní sklizeň od září do října

Tradice jsou tradice a v každém regionu se musíte přizpůsobit vašemu počasí a období kvetení.

Věří se, že je třeba sbírat květiny, když jsou plně kvetoucí. Jasmína začne za soumraku rozkvétat a za úsvitu její květy zcela otevřou své okvětní lístky. Po východu slunce, když se slunce začne péct, se éterické oleje začnou odpařovat a po vysušení těchto květů se získají velmi kvalitní suroviny..

Opatrně odtrhněte květiny, vložte je do koše a dejte pozor, abyste okvětní lístky příliš nepoškodili.

sušený jasmín

Jak sušit jasmínové květy

Projděte sebrané květy jasmínu, odstraňte větvičky a listy. Rozložte je v tenké vrstvě na noviny nebo látky a nechte přirozeně zaschnout na dobře větraném místě..

sušený jasmín

Občas obraťte květiny a okamžitě zlikvidujte květy se zatemněnými lístky. Správně sušené květy jasmínu si zachovávají svoji bílou barvu a potěší pocit vůně a zraku méně než čerstvé květiny.

sušený jasmín

Nucené sušení v troubě nebo v elektrické sušárně se nedoporučuje. Okvětní lístky jasmínu jsou příliš něžné a riskujete, že je vysušíte, poprašíte.

Jak správně vařit jasmínový čaj, podívejte se na video:


Podívejte se na podobné recepty

» » Jak sklízet a sušit jasmín doma