Novoroční salát `santa claus`. Krok za krokem recepty s fotografiemi

Při setkání s nadcházejícím novým rokem se vždy snažíme ozdobit slavnostní stůl. Chceme, aby to bylo velkorysé, bohaté a nezapomeňte překvapit své blízké a příbuzné jakoukoli novinkou. Může to být původně prezentovaný předkrm nebo zcela nový salát, který potěší, nasycuje dospělé a ohromí děti..

Ale také ústřední výzdobou krásného novoročního stolu může být dlouho známý a milovaný, ale nestandardní jídlo, které se podává každému. například, salát "Santa Claus": vhodné, krásné a novoroční. Výzdoba samozřejmě není příliš jednoduchá a výsledek závisí na času stráveném a touze vytvořit mistrovské dílo. Ačkoli to může být zdobeno různými způsoby, aby udeřil se svým kulinářským uměním, všichni ti, kteří se shromáždili u stolu.

Santa Claus salát

Novoroční salát "Ježíšek" s vařeným kuřecím masem a šunkou


Cokoliv může být „náplní“ novoročního salátu. Dokonce zimní olivier recepty nebo jednoduché zeleninové občerstvení. Naším cílem však není jen ozdobit jídlo, ale také ho uspokojit. Velmi dobrá volba pro kombinaci vařeného jemného kuřecího masa se šunkou a žampiony.

Vyrábí se z následujících složek:

  1. 200 g masných složek (dvě odrůdy),

  2. 300 g čerstvých hub (v zimě se používají zejména žampiony),

  3. 2 střední okurky,

  4. 1 salátová cibule,

  5. 150 g tvrdého sýra,

  6. majonéza,

  7. rostlinný olej.


Ozdobte misku olivami (nejlépe smažené), sladkou paprikou a vařenými vejci.

Vařená kuřecí prsa nebo filet na salát ve slané a lehce kořeněné vodě. Po ochlazení hotového masa a nakrájení na proužky. Salátová cibule a čerstvé houby se nasekají na kostky a smaží se spolu v rostlinném oleji až do zlaté barvy. Okurky a šunka se nakrájí stejným způsobem jako kuřecí řez. Tvrdý sýr a vejce vařená na tvrdo se jemně tírají do vajec, bílé a žloutky se tí zvlášť. Červená sladká paprika nakrájená na kostky.

Santa Claus salát

Slavnostní jídlo se „shromažďuje“ ve vrstvách. Vyrábí se na plochém širokém talíři nebo talíři, sledujíc sled vrstev: kuřecí - houby s cibulí - okurky - šunka - tvrdý sýr. Každá nová vrstva je pokryta salátovým dresinkem a vrstvení je dokončeno. S pomocí sladké papriky začnou zdobit. Ukázka bude fotografie "santa claus v salátu„Nebo obyčejné přání. Vousy a okraje jsou napodobovány pomocí nastrouhaných vaječných bílků, oči jsou nasekané olivy, nos a samotná čepice jsou kostky červeného pepře.

Santa Claus salát

Novoroční salát "Ježíšek" s sledě a žampiony


Základem navrhované prezentace může být lahodný tiffany salát. Předkrm "Pod kožichem" s pikantním sledě není o nic méně úspěšný.

Výrobky potřebné k vaření:

- 1 středně slané sledě (můžete lehce solit),

- banda zelené cibule,

- 0,5 kg brambor vařené v „uniformě“,

- 1 ks. vařená řepa a mrkev v "uniformě",

- 4 vařená vejce,

- 150 g nakládaných hub.

Olivy, větvičky kopru a semena granátového jablka pomohou zdobit salát. Zelená omáčka-majonéza "Tarhun" je vhodná pro mastení ingrediencí předkrmu - pro nedostatek dostupnosti používají obvyklou jídelnu.

Začneme tím, že se solené sledě odlupují z kůže, strhávají se strhávání, ploutve, hlava a ocas. Jatečně upravené tělo se důkladně omyje a osuší papírovou utěrkou a poté se rozemele. Z rybí filé je třeba pečlivě vybrat malé kosti a nasekat je. Peří luk je jemně řezán nožem. Nakládané houby se nasekají na tenké talíře. Řepa a mrkev vařená v "uniformě" jsou loupaná - některé jsou ponechány pro další výzdobu. Vařená vejce se nastrouhají a oddělují bílé a žloutky.

Santa Claus salát

Začněte tvořit. Na vhodné jídlo položte první vrstvu sledě ve tvaru hlavy novoroční postavy. Nebo tematicky salát "Santa Claus klobouk" (vždy s pompom). Rybu zakryjte cibulkou a vytvořte tenkou síť majonézy. Strouhaná řepa se umístí na spodní část obrobku, poté se celý povrch pokryje strouhanou mrkví. A opět přichází vrstva omáčky.

Vytvořte houbu a po bramboru. Miska se dokončí proteinem, vyrovná se povrch a majonéza se nanese tence. Rozpadané žloutky vyplňují centrální část „kompozice“ - tvář. Čelenka se šíří řepou. Z bílkovin je vyroben knír, vousy, pompom atd. Jsou vloženy olivové oči. Nos a ústa jsou vyrobeny z mrkve. Dokončovací nádech nasekaného kopru a granátového jablka.

Santa Claus salát

Novoroční salát "Ježíšek" s krabími tyčinkami a krevetami


Následující Recept „salát Santa Claus“ obsahuje mořské plody, včetně krabích tyčinek. Toto občerstvení má výraznou chuť a zároveň jemnou strukturu. Obecně, díky krabím tyčkám, mnoho rychlé prázdninové saláty. A nyní je zde příležitost vyzkoušet si novoroční verzi..

Budete ho potřebovat:

- 6 vařených vajec (jedno pro dekor),

- 200 gramové krabí tyčinky,

- 150 g konzervované nebo zmrazené krevety,

- 100 g lososa (nebo jiné červené ryby) lehce solené,

- 200 g smetanového sýra,

- 400 ml omáčka (majonéza nebo domácí žloutek).

Pro ozdobu vezměte kořeněné hřebíčkové hvězdy a čerstvou papriku.

Pro plnění je třeba vzít kulatý velký talíř. Složky by měly být naskládány do vrstev. Předem přemýšlejte o prezentaci: bude "Santa Claus kožich" salát nebo svačinu ve tvaru rukavice. Sklizeň začíná první vrstvou vařených vajec, nastrouhanou co největší. Mezivrstva má požadovaný tvar a je rozmazaná omáčkou.

Další jsou jemně nasekané krabí tyčinky - nebo je lze také nasekat na struhadle. Na majonézovou mřížku položte polovinu strouhaného smetanového sýra a vařte a oloupané krevety, které zakryjte zbytkem sýra. Vrstvy jsou pokryty omáčkou.

Santa Claus salát

Poslední vrstvou jsou červené rybí plátky. Jsou umístěny tak, aby napodobovaly kožich koženého dědečka. A zbývá jen vyzdobit recept. Klobouk, kožich a rukavice jsou zdobeny červenou paprikou. Krabí tyčinky a karafiáty se používají k výrobě hůlky, sáčku s dárky a obličejových prvků. Okraje kožichu a rukávů, vlasy z pod kloboukem, vousy se nanášejí strouhaným žloutkem.

Santa Claus salát

Jak jste již pochopili, jakákoli z popsaných možností může být prezentována jakýmkoli způsobem. To může být "Salátový salát Santa Claus - recept" nebo jiné novoroční příslušenství. Dokonce jednoduché řepné občerstvení snadno se změní na vrchol stolu. Vyčlenit čas na novoroční dobroty! A pak se budete klidně na sebe pyšnit na slavnostním stole a začervenat se z chválu!

Santa Claus salát
Podívejte se na podobné recepty

» » Novoroční salát `santa claus`. Krok za krokem recepty s fotografiemi