Decoupage desky pro nový rok

Dřevařská řemesla se vždy ukázala jako velmi krásná, jsou šetrná k životnímu prostředí a trvanlivá, příjemná pro oko a vůni. Doporučujeme vám, abyste ovládali techniku ​​decoupage pro zdobení dřevěných předmětů - není v ní nic složitého a výrobky jsou velmi atraktivní. Kromě speciálních materiálů budete potřebovat také nějaké kancelářské potřeby..

Dekorační desky na nový rok

Chcete-li tedy ozdobit dřevěné prkénko pomocí techniky decoupage, budete potřebovat lepidlo na papírnictví PVA a také:

  1. Třívrstvé papírové ubrousky

  2. Voda

  3. Akrylový lak

  4. Kartáče (na lepidlo a lak)

Vezměte si pravidelné dřevěné prkénko a důkladně očistěte povrch všech nečistot. Je dovoleno mýt produkt v mýdlové vodě, teprve poté bude nutné důkladně vysušit.

Dekorační desky na nový rok

Pro dekoraci můžete použít více než jednu ubrousek, ale několik - si můžete sestavit novoroční kompozici, jak si přejete. V této mistrovské třídě uprostřed bude velký motiv s vnučkou Santa Claus - Snegurochka. Zezdola a shora budou oči potěšit motivy sněhuláků.

Oddělte horní světlou vrstvu ubrousků, která bude použita pro decoupage. Zbytek bílé knihy není pro práci žádným způsobem užitečný, lze ji jednoduše zahodit.

Používáte-li k práci PVA papírenské lepidlo, pak mějte na paměti, že je příliš hustý v konzistenci, 1 díl vody by měl být přidán do 2 dílů lepidla, pak dostanete, co potřebujete. Pokud jste získali konstrukční PVA, pak další manipulace s ředěním nejsou potřeba, má vynikající konzistenci pro tuto techniku ​​vyšívání.

Uprostřed desky umístěte motiv se Sněhurkou a pomocí malého štětce naneste lepidlo. Začněte pracovat od středu fragmentu, mějte na paměti, že by měl ležet pěkně a rovnoměrně, takže výsledné záhyby a bubliny je třeba narovnat a upravit. Pokud máte zbytky ubrousků, které visí kolem okrajů, musíte je uříznout rukama..

Dekorační desky na nový rok

Umístěte fragment se sněhuláky níže a úhledně jej připojte k hlavnímu fragmentu pomocí Sněhurky. Naneste lepidlo PVA na celý jeho povrch. To samé udělejte s pruhem pro horní část produktu. Vezměte prosím na vědomí, že nahoře je otvor pro zavěšení desky, vyříznutí úhledně nebo opatrně vyjměte hůlkou, pokud je mokrá.

Před sušením odstraňte všechny zbytky zavěšeného hadříku. Vysušte řemeslo. Při pokojové teplotě bude tento proces trvat asi hodinu, můžete urychlit sušení pomocí běžného domácího vysoušeče vlasů.

Ujistěte se, že dekorovaný povrch chráníte, protože deska je určena pro aktivní použití. Z výše uvedeného musí být kresba pokryta akrylovým lakem, tento materiál velmi rychle schne a navíc je bez zápachu. Při práci s akrylovým lakem zvolte široký štětec, který neztrácí štětiny. Malování přes lak v jednom směru. Nechte plavidlo několik hodin - mělo by dobře uschnout.

Jak vidíte, decoupage je velmi jednoduchá, nyní zbývá zabalit hotové řemeslo do dárkového balení, stane se to skvělým novoročním dárkem pro mámu nebo babičku.


Podívejte se na podobné recepty

» » Decoupage desky pro nový rok