Nejlepší recepty kiwi jam na zimu

Jaký druh džemu se běžně jedí s šálkem čaje v zimě? Odpověď je zřejmá - u angreštů, jahod, malin. Už jste někdy slyšeli o kiwi jam? Toto ovoce již přestává být zázrakem pro obyvatele naší země, je snadné ho najít na pultech obchodů..

Kiwi se však konzumuje nejen syrově, ale také lahodnou marmeládou na zimu! Skvělý způsob, jak překvapit blízké a užít si společně zajímavý dezert.

 1. V džemu hraje důležitou roli fáze zralosti bobule. Nejlepší ovoce pro hustý džem je polozralé, tvrdší. Pokud jste milovník tekutého džemu, zralé, měkké kiwi jsou v pořádku. Výběr přezrálých bobulí také nestojí za to..
 2. Džem, který se skládá výhradně z kiwi a cukru, má zřetelnou poznámku příjemného kyselosti. Můžete přidat různé druhy ovoce, bobulovin nebo ořechů. Pokud máte chuť experimentovat s příchutěmi, přidejte koření nebo bylinky. Existuje mnoho jednoduchých kiwi jam recepty na zimu..
 3. Mnoho ovoce s kiwi jde dobře. Banán pomáhá džemu stát se hustým a plným. Jablka, jahody a citron mají také mnoho pozitivních vlastností..
 4. Navzdory sladkosti obsahuje kiwi méně cukru. Tento bobule má příznivý účinek na celé tělo, čistí a přináší do těla mnoho různých vitamínů. Cukr v džemu lze nahradit medem - směs bude dvakrát tak užitečná!
 5. Vařený džem lze uspořádat do zajímavých a originálních nádob. Pak se pochoutka stane korunou pití čaje, protože to bude nejen chutné, ale také velmi krásné.

Klasický recept

Než se pustíte do různých experimentů s chutěmi, měli byste se seznámit s původním dezertním receptem. Potřebujete pouze dvě ingredience:

 • Kiwi - 2 velké kusy
 • Cukr - 1,5 šálků

Pozornost! Použijte poměr 1,5 kilogramu cukru na 1 kilogram bobule, pokud budete vyrábět velké kiwi na zimu.

Kiwi jam

Proces vaření:

 1. Čistíme kiwi, nakrájíme na tenké kulaté kruhy. Dejte cukr a nechte vyluhovat po dobu 20 minut. Během této doby začne ovoce trochu šťávy..
 2. Dejte kiwi s cukry do kastrolu, přidejte trochu vody. To vše jsme položili na malý oheň a vaříme, dokud se cukr úplně nerozpustí. Poté, co vaříme asi tři minuty, musí být směs neustále míchána.
 3. Vypněte sporák a nechte zaseknutý džem půl hodiny.
 4. Po uplynutí této doby znovu pošleme směs do pece, přivedeme do varu a vaříme další 3 minuty, pak necháme vyluhovat půl hodiny.
 5. Jam uvarte naposledy, ale po dobu 5 minut. Ochlazujeme náš dezert a nalijeme ho do sklenic, nebo ho podáváme na stůl.

Jam s kiwi, hrozny a angrešt

Smaragdový džem kiwi (jak se nazývá) je vhodný pro milovníky jasných barev a husté konzistence. Smaragdový džem má atraktivní jasně zelenou barvu, jak název napovídá. Taková pochoutka není škoda sloužit na stole ani při slavnostní večeři..

Složení:

 • Plody kiwi - 1 kilogram
 • Citronová šťáva - 4 lžíce lžíce
 • Strouhaná citronová kůra - 1 lžíce lžíce
 • Granulovaný cukr - 1,5 kilogramu
 • Bezsemenné hrozny - půl kilogramu
 • Zelená angrešt - půl kilogramu

Příprava:

 1. Ovoce a bobule dobře umýváme pod tekoucí vodou a oloupeme. Hrozny a angrešt rozemeleme na konzistenci pyré pomocí mixéru. Nakrájejte kiwi na malé kousky.
 2. K vaření je nejlepší použít smaltovanou nádobu. Vložte do ní šťouchané bobule, jemně nasekané kiwi, cukr. Otravujeme tento případ pomalým ohněm. Poté, co směs vaří, přidejte citronovou kůru, promíchejte a vařte 20 minut, poté vypněte plyn. Nechte džem vychladnout a nalijte ho do sklenic.

Vynikající kiwi jam

Vynikající kiwi jam

Výborný džem

Jedná se o praktický a praktický recept na džem kiwi. Příprava dezertů nebude trvat déle než půl hodiny, ale výsledek potěší každého.

Složení:

 • Kiwi - 1 kilogram
 • Granulovaný cukr - 500 gramů
 • Taška "Zhelfix" - 1 kus (můžete nahradit 1 čajovou lžičkou agar-agar)

Příprava:

 1. Omyjeme a loupáme bobule, brousíme v blederu až do hladka. Výsledné pyré vložte do kastrolu.
 2. Smícháme kiwi s cukrem a Zhelfix.
 3. Vložte hrnec se směsí na sporák, přiveďte k varu a vařte po dobu 5 minut za stálého míchání.
 4. Hotový džem se potom ochladí a nalije do čistých sklenic..

Nejlepší kombinace je kiwi s banány

Existuje mnoho kiwi jam receptů, které obsahují různé bobule a ovoce jako druhotnou složku. Nejoblíbenější kombinací je kiwi a banány. Kombinuje mnoho pozitivních vlastností. Banán dává sytost, sladkost, obsahuje velké množství draslíku a hořčíku. Kiwi je zdrojem mnoha vitamínů a dodává směsi příjemnou kyselost..

K výrobě kiwi a banánového džemu potřebujeme:

 • Kiwi - 6 velkých plodů
 • Banán - 2 velké kusy
 • Granulovaný cukr - 1 sklenice se sklíčkem
 • Citronová šťáva - 3 lžíce. lžíce

Proces vaření:

 1. Omyjte, loupejte a nakrájejte ovoce na velké kousky.
 2. Vložte nakrájenou kiwi s banánem do kastrolu, posypte cukrem, přidejte trochu vody a citronovou šťávu.
 3. Přiveďte směs k varu, vařte dalších 8 minut. Po uplynutí této doby vypněte plyn a nechte džem vychladnout.
 4. Stejný postup opakujeme dvakrát. Potom ji nalijeme do sterilních sklenic - kiwi jam s banánem je připraven!

Kiwi a banánový džem

Kiwi a banánový džem

Šlehaný jednoduchý džem

Někdy si chcete užít zajímavý dezert, ale příliš se neobtěžujte s vařením. Rychlý a chutný kiwi jam bez vaření je právě vyroben pro takové příležitosti! Vaření nebude vyžadovat mnoho času a úsilí, tím více budete potřebovat pouze 2 ingredience: kiwi a cukr v poměru 1: 1. Vezměme jako výchozí bod 700 gramů.

Příprava:

 1. Předem oloupanou kiwi rozemelujte v mixéru nebo mlýnku na maso až do pyré.
 2. Zůstává pouze smíchat výslednou hmotu s cukrem - a máte hotovo! Takový džem může být vyroben rychle, zatímco to nebude o nic horší než džem obchodu.

Kombinace kiwi a jablek

Kiwi a jablečný džem vás potěší svou vynikající vůní, lehkou kyselostí a neuvěřitelnou sladkostí. Všechny ženy v domácnosti by si to měly vzít na vědomí!

Složení:

 • Jablka - dvě kg
 • Kiwi - jeden kg
 • Granulovaný cukr - 4 skleničky se sklíčkem
 • Jeden citron
 • Jedna sklenice vody

Proces vaření:

 1. Oloupejte jablko a kiwi, vystřihněte uprostřed jablka. Nakrájíme na malé kousky stejné velikosti.
 2. Ovoce rozprostřeme v pánev, se kterým připravíme džem. Stiskněte citronovou šťávu a přidejte ji tam. Neztrácejte ze zřetele citron, protože nedovoluje jablku oxidovat, což je důležité.
 3. Směs posypeme cukrem a vylijeme vodu. Necháme je vařit (asi hodinu), ovoce bude mít čas nechat šťávu.
 4. Po uplynutí doby použitelnosti dejte pánev na plyn a přiveďte k varu. Džem vaříme další půl hodiny. Nechte džem vychladnout a opakujte postup varu ještě jednou.
 5. Hotový džem nalijte do čistých sklenic - můžete ho podat ke stolu!

Multicooker na pomoc

K přípravě této verze jamu budete potřebovat tento skvělý stroj. Kiwi jam vyjde o nic horšího než u kastrolu, ale energie se znatelně ušetří.

Potřebujeme:

 • Kiwi - 5 kusů
 • Jablka - 1 kus
 • Cukr - 0,5 šálků
 • Citronová šťáva - 3 polévkové lžíce

Proces vaření:

 1. Omyváme a loupáme ovoce, nakrájíme je na malé kousky.
 2. Všechny ingredience, včetně jablek a kiwi, zasíláme do vícebarevníku. Obsah je nutné dobře promíchat a víko uzavřít velmi pevně, neměly by zůstat žádné mezery.
 3. Vyberte režim „Vaření“ a připravte směs na patnáct minut.
 4. Vypněte vícebarevný mix, dobře promíchejte a nechte jam vychladnout. Rozložíme pochoutku v miskách a můžete si vychutnat dezert.

Tato pochoutka kombinuje nepřekonatelnou chuť a skvělé výhody. Bobule bohaté na vitamíny mohou pomoci bojovat s nemocí, pokud jsou spárovány s citronem, citrusem nebo zázvorem.

Existuje mnoho variací džemu a nikdy nebude možné vyjmenovat všechny způsoby, jak to udělat. Každý může experimentovat, zkusit něco nového. Kiwi jam je zajímavý dezert, který si můžete vychutnat sám, překvapit hosty na hostině s originalitou jídla. Hlavní věcí je nebát se vyzkoušet něco nového, neobvyklého..


Podívejte se na podobné recepty

» » Nejlepší recepty kiwi jam na zimu