Třešňový džem s badyánem. Krok za krokem recept s fotografií

Nejlepší je vařit třešňový džem vladimirovka. Tato třešeň je velká, snadno se dostane do jám a má bohatou chuť. Můžete vyrobit džem z jiných odrůd třešní, hlavní věc je, že je zralá a šťavnatá.

Chcete-li získat kořenitou chuť, přidejte do džemu hvězdný anýz, toto koření se hodí k třešněm. Džem je lepší vařit v pomalém sporáku nebo na sporáku s děličem ohně v hrnci s tlustým dnem, aby se jistě nespálil. Džem musí být uvařen v několika fázích, aby byl silný. Připravte si předem čisté a suché nádoby a víčka, abyste je mohli ihned uchovávat.

třešňový džem na zimu

K výrobě třešňového džemu potřebujeme - 3 hodiny, počet porcí - 4.

Složení:

  1. Zralé třešně - 600 gramů

  2. Cukr - 300 gramů

  3. Badian - 1 hvězdička.


Kroky vaření:

Šťavnaté a zralé třešně je třeba dobře umýt. Poté položte na ručník v jedné vrstvě, aby trochu vyschly. Třešně musí být zralé a vysoké kvality, aby byl džem dokonalý. Mnoho lidí připravuje džem z třešní se semeny, možná není čas je vyrazit, nebo to prostě nezáleží na lidech.

Třešňový džem s badyánem

Odřízli jsme všechny větve a listy z třešní, pokud existují. Musíte vyrazit kosti, můžete to udělat hřebíkem, rolkou nebo speciálním zařízením. V každém případě udělejte, jak chcete, třešně můžete rozbít na polovinu, nebo je můžete nechat celé.

Třešňový džem s badyánem

Třešně plníme cukrem, ve dvou až dvou poměrech, pokud je čas, nechte ovoce stát takhle, nechte šťávu a cukr trochu rozpustit. Přidejte pikantní anýzu nebo skořicovou tyčinku pro pikantní chuť, podle vaší chuti.

Třešňový džem s badyánem

Třešně můžete okamžitě nalít cukrem v hrnci nebo je nalít později. Pokud vaše pánev nemá tlusté dno, nezapomeňte jej umístit na oddělovač, může uvíznout. Zapínáme malý oheň a pravidelně mísíme ovoce.

Třešňový džem s badyánem

Džem se bude vařit, můžete ho sundat, pokud chcete. Nechte to vařit asi 10 minut, po chvíli vypneme teplo a dáme pánev na pracovní desku nebo parapet, přirozeně na speciální stojan, takže se rychleji ochladí.

Džem může stát několik hodin, takže trochu zhoustne a cukr začne krystalizovat. Potom znovu vložte džem na oddělovač a vařte po vrení dalších 15 minut.

Třešňový džem s badyánem

Na pracovní desce čekáme na sterilní sklenice a víčka, s naběračkou nebo suchou lžičkou rozlišujeme džbán od sklenic až k samému okraji, takže v nádobě je minimální množství vzduchu .

Třešňový džem s badyánem

Nádoby otočíme speciálními víčky a džem zabalíme přikrývkou tak, aby zůstala déle v teple.

Třešňový džem s badyánem Ukazuje se, že je hustý a voňavý, a co je nejdůležitější, zdravé a chutné.

Třešňový džem s badyánem
Třešňový džem s badyánem
Třešňový džem s badyánem


Podívejte se na podobné recepty

» » Třešňový džem s badyánem. Krok za krokem recept s fotografií