Jablka a švestky na zimu: nejlepší recepty s fotografiemi

Vzácná zahrada se neobejde bez jabloní, ale není tajemstvím, že přípravky z nich nemají vždy jasnou chuť, proto kombinujeme jablka s plody, například společně připravujeme jablka a švestky na zimu. Zvýší nejen vůni a chuť sebe, ale výhody takové kombinace budou dvojnásobné. Oba se vyznačují vysokým obsahem pektinu a složení vitamínů a minerálů obsažených v ovoci a bobulovinách je velmi příjemné. Typ polotovarů může být navíc velmi odlišný: šťáva, kompot, džem, džem a džem, bramborová kaše a různé omáčky.

Recept na kompotové švestky a jablka na zimu

Pokud máte štěstí se sklizní v zahradě, pak je snadné se připravit z přebytečného ovoce a bobulovin Apple kompot a švestky na zimu. Pokud je lepší vzít na to švestku, která je upravená, zralá, ale baculatá, pak budou jablka také pracovat s defekty - pohmožděnou barel, poškozenou můrou.

Stačí škodu odříznout a vhodnou část rozstřihnout na kousky. Kromě toho vám navrhovaná metoda přípravy umožní použít širokou škálu odrůd od malých rajských jablek po velkoplodá, a to i s příliš hustou dužinou..

Koneckonců budeme vařit bez použití sterilizace, takže nehrozí nebezpečí, že se drť rozpadne nebo rozšíří. U této metody přípravy je důležitá pečlivá příprava nádob. Nádoby myjeme sodou a sterilizujeme stejným způsobem: nad vroucí vodou, v mikrovlnné troubě nebo v troubě. Velikost je upřednostňována, aby rodina mohla spotřebovat obsah za jeden den.

Poměr jablek ke švestkám, stejně jako odrůdy, může být velmi různorodý. Malé a středně velké bobule mohou být ponechány se semeny, vyjmout semena z velké švestky a použít poloviny. Takže jsou připraveny nádoby a suroviny, kromě nich potřebujeme granulovaný cukr a vodu.

 • Ovoce
 • Cukr
 • Voda

Švestky a jablka na zimu: recepty

Připravené ovoce rozložíme do sklenic. Stupeň plnění se může lišit - od jedné třetiny do plné, v závislosti na tom, co vás zajímá více: sirup nebo samotné ovoce a bobule. Stejně tak se obsah granulovaného cukru může lišit - od dvou do tří polévkových lžic na litr do sklenice. Pokud vaříte kompot poprvé ochutnejte a upravte podle potřeby. Jen mějte na paměti, že v sirupu s nízkým obsahem cukru bude ovoce chutnat jemně nebo kysele a sladká náplň může být před použitím naředěna..

Připravte dostatečné množství vroucí vody a nalijte ji do sklenic až po krk. Necháme vše patnáct až dvacet minut, zakryté opařenými víky. Potom nalijte vodu do pánve, přiveďte ji k varu a přidejte cukr. Sirup vařte tři až pět minut. Znovu naplňte obsah sklenice až k jejímu okraji a utěsněte. Zabalíme naše polotovary a necháme je úplně vychladnout. Jak můžete vidět, recept na kompotové švestky a jablka na zimu nekomplikované a obrobek je vynikající.

Švestky a jablka na zimu: recepty

Ukázalo se, že o nic méně chutné a džem "Jablka a švestky" na zimu. Díky vysokému obsahu pektinu je hustý a někdy i želé. Poměr bobulí a jablek v něm se může lišit. Pokud vaříte z měkčených a ne zcela kondicionovaných surovin, je rozumné nejprve blanšírovat kousky ovoce a bobulovin, poté protřít sítem a vařit s cukrem.

Získáte skvělé jablečný džem a švestky na zimu pro plnění různých koláčů. Kolik cukru byste měli dát? To záleží na vašich osobních preferencích, ale zpravidla se odebírá 0,8-1 kilogramů na kilogram hmotnosti ovoce a bobulovin. Můžete dát mnohem méně, například dvě nebo tři sta gramů, ale pak to prostě dostanete šťouchaná jablka a švestky na zimu.

 • Kilo ovoce
 • 800 g granulovaného cukru

Švestky a jablka na zimu: recepty

Ani špatné slivovice a jablko a džem ze švestek a jablek na zimu. Chcete-li připravit poslední ovoce, budete muset loupat a odstranit semena. Dále je rozdělíme na libovolné malé kousky: plátky, kostky nebo kostky, přidáme kousky loupaných bobulí a přikryjeme cukrem.

Poměr jablek a švestek je přibližně 1: 1. Cukr je stejný jako u džemu. Když se šťáva objeví, zahřejte a vařte, odstraňte pěnu, při nízkém žáru. Nezapomeňte míchat tak často, jak je to možné, aby nedošlo k spálení.

Je lepší vybrat nádobí se silným dnem nebo použít dělič. Můžete ochutnat obrobek podle svých představ přidáním trochu drceného citronu nebo pomerančové kůry, trochu mleté ​​skořice nebo kardamomu.

Ginger je dobrý doplněk. Nekombinujte vše najednou. Připravenost zjistíte tak, že na suchý čajový talíř umístíte trochu sirupu. Pokud kapka neplave, může být odstraněna z tepla a zabalena.

Švestky a jablka na zimu: recepty

Švestky a jablka na zimu: recepty


A konečně ještě jeden krásný kousek - švestka a jablečná omáčka na zimu. Pro její přípravu je lepší brát sladké a kyselé suroviny. Ačkoli, jako možnost, jsou vhodná kyselá jablka a sladké švestky, nebo naopak - jablka jsou sladká a švestky jsou kyselé. Gruzínská tkemalská omáčka je známa mnoha, ale ne každý ví o chutneysech, pro které je indická kuchyně známá. Sladkokyselá a kořenitá chuť tohoto koření je velmi dobrá. Pro vaření, vzít

 • kilogram maďarštiny
 • půl kilogramu jablek a cibule
 • půl litru jablečného moštu nebo vinného octa
 • pár stroužků česneku
 • půl lžičky kari, mleté ​​skořice, mletého zázvoru
 • sůl a mleté ​​koření a černý pepř podle chuti
 • sto gramů granulovaného cukru

Jablka a švestky na zimu: nejlepší recepty s fotografiemi 

Odstraňujeme semena a semena z ovoce a bobule, můžete loupat jablka. Oloupejte cibuli a česnek. Nakrájejte cibuli a ovocné bobule na malé kostky, vložte je do kontejneru a asi hodinu vařte octem a přidejte nakrájený česnek. Přidejte koření, cukr a sůl a pokračujte v dušení asi hodinu. Hotovou omáčku vložte do malých sterilizovaných nádob a uzavřete.

Jablka a švestky na zimu: nejlepší recepty s fotografiemi

Dobře to bude s drůbežími nebo masovými pokrmy, se sýrem, nebo dokonce dodá jedinečnou chuť banálním palačinkám nebo palačinkám. Doufejme, že tady švestky a jablka na zimu, recepty vám pomůže připravit zdravé a chutné přípravky.


Podívejte se na podobné recepty

» » Jablka a švestky na zimu: nejlepší recepty s fotografiemi