Salát z mořských řas s chobotnicí

Máte rádi neobvyklé saláty? Pak se vám určitě bude líbit lahodný salát z mořských řas s olihněmi a krabími tyčinkami! Velmi jednoduchá a rychlá příprava. Ideální pro slavnostní stůl.

Saláty patří do kategorie jídel, které usnadňují kombinování různých produktů a získávání nových kombinací chutí. Současně se od kulinářského specialisty nevyžadují zvláštní dovednosti. Důvodem je jejich popularita jak na slavnostním stole, tak v každodenním životě. Saláty, které používají mořské plody, jsou milovány zejména každým, protože každý ví o jejich skvělých výhodách. Dnešní recept obsahuje tři „mořské“ ingredience najednou: chobotnice, mořské řasy a kraby. Ukázalo se, že salát je velmi chutný a neobvyklý. I odpůrci mořských řas to jistě ocení. Mimochodem, mořské řasy by měly být vybírány bez octa a zvýrazňovačů chuti. Chcete-li snížit kalorií, můžete si vzít majonézou a zakysanou smetanou ve stejných proporcích jako dresing. Při vaření nezapomeňte na ozdobu nechat kraby a pár křepelčích vajec a úspěch tohoto jídla je zaručen..

Salát z mořských řas s chobotnicíchutný salát z mořských řas s chobotnicí

Složení:

  • mořské řasy - 200 g.
  • čerstvá chobotnice (jatečně upravená těla) - 2 ks.
  • nakládaná okurka - 1-2 kusy.
  • krabí tyčinky - 10-11 kusů.
  • syrová mrkev - 1 ks.
  • majonéza - 3 polévkové lžíce
  • křepelčí vejce - 10 ks..ingredience na salát

Jak připravit salát z mořských řas s chobotnicemi a krabími tyčinkami

Připravte požadované komponenty. Vařená křepelčí vejce (mohou být nahrazena slepičími vejci), poté ihned nalijte studenou vodu. Oloupejte a opláchněte olihně olihně. Ponořte do vroucí vody a nechte ho v ohni déle než 2 minuty. Během této doby, olihně maso nebude mít čas na gumu, ale bude vařit tak, jak má. Oloupejte mrkev. Krabí tyčinky zdarma z filmů, pokud existují.

Pokud je to nutné, nakrájené mořské řasy nakrájejte, pokud existuje marináda, musí být vypuštěna, není to třeba do salátu. Nastrouhejte mrkev na korejském nebo pravidelném struhadle na řepu. Vložte misku vhodné velikosti, aby se vše hodilo a později je vhodné míchat salát.

roštová mrkev

Přidejte nakrájená křepelčí vejce.

přidejte nasekané vejce

Nakládanou okurku nakrájejte na kostky.

přidejte nakrájenou okurku

Chobotnice - v tenkých dlouhých proužcích, krabích tyčkách - v kruzích (při míchání se rozpadají a získávají brčka).

nakrájené chobotnice na tenké proužky

Přidat Mayo.

přidat Mayo

Směs.

míchejte salát

Salát z mořských řas s chobotnicí je připraven. Je vhodné nechat vařit po dobu nejméně 30 minut při pokojové teplotě. Pro delší skladování je nejlepší chladit. Při podávání ozdobte diagonálně řezanými krabími tyčinkami a křepelčími vejci poloviny nebo čtvrtiny bylin. Salát si můžete uspořádat po částech pomocí formovacího prstence nebo na sdílené desce.

Salát z mořských řas s olihněmi a krabími tyčinkami lahodný salát s krabími tyčinkami a chobotnice
Podívejte se na podobné recepty

» » Salát z mořských řas s chobotnicí