Snadný a neuvěřitelně lahodný vánoční věnec salát: postupný recept s fotografií

Vynikající dekorace pro vánoční nebo novoroční stůl bude jemná, lehký a neuvěřitelně lahodný vánoční věnec salát. Zvláštnost tohoto jídla spočívá nejen v jeho chuti, ale také v jeho vzhledu. Originální prezentace dodá hostině sváteční atmosféru a nedovolí vám ji nechat bez povšimnutí hosty. Jak připravit takový salát, budeme podrobně popsat níže v našem podrobném receptu..

lehký salát vánoční věnec

K přípravě salátu tedy potřebujeme následující sadu produktů:

  1. čerstvá okurka - 1 velké ovoce-

  2. syrové kuřecí prsa - 200 g-

  3. slepičí vejce - 2 ks-

  4. mandarinka - 2 malé ovoce-

  5. zelené cibule peří - 1 svazek-

  6. dekorativní malý červený pepř - 4 lusky-

  7. olivový olej -1-2 polévkové lžíce-

  8. mořská sůl - podle chuti-

  9. mletý černý pepř - podle chuti-

  10. balzámový krém - na ozdobu.


Způsob vaření:

1. Začněme okurkou, která je základem našeho salátu. Ovoce dobře umýváme, otíráme jej do sucha, odřízneme konce na obou stranách a bez loupání ho otřete hrubým struháním. Okurka okamžitě uvolní hodně šťávy, musíme ji vypustit, v salátu nepotřebujeme další tekutinu.

lehký salát vánoční věnec

2. Nejprve nakrájejte čerstvé kuřecí prsa na sůl a pepř a pečte je v troubě, než je křehké, můžete také smažit kuře na pánvi. Ochlazenou hruď nakrájejte na malé kousky a vložte do salátu.

lehký salát vánoční věnec

3. Kuřecí vejce jsou předvařená, vařená, chlazená ve studené vodě, loupaná a vtírána přímo do salátu na jemném zeleninovém struhadle.

lehký salát vánoční věnec

4. Dále potřebujeme mandarinky. Odlupujeme ji ze slupky, rozdělíme na plátky a z každého odstraníme průhlednou fólii a rozkrojíme buničinu na kousky. Přidejte mandarinka do salátu.

lehký salát vánoční věnec

5. Smíchejte všechny ingredience, přidejte do nich sůl a mletý černý pepř podle chuti a pak pokračujte v zdobení pokrmu. K prezentaci potřebujeme velký, malý, rovný talíř. Uprostřed talíře umístíme sklenici obrácenou vzhůru nohama a rozložíme salát kolem ní, rovnoměrně ji rozložíme, takže získáme prsten připomínající vánoční věnec. Když je položen veškerý salát, opatrně sklo vyjměte.

lehký salát vánoční věnec

6. Formulář je připraven, začněte zdobit. K tomu potřebujeme zelené cibule. Nasekejte je jemně a zakryjte celý povrch věnce.

lehký salát vánoční věnec

7. Mandarinka důkladně omyjte, otřete ji do sucha a nakrájejte ji spolu s kůrou na kruhy, položte čtyři věnce na věnec. Ozdobu také doplňujeme půlměsíce nakrájené na vajíčko bílé a malé lusky červené papriky.

lehký salát vánoční věnec

8. Pomocí řezačky zeleniny nakrájejte okurku na tenké talíře a vytvořte z ní objemný luk. Zdobení misky balsamico krémovými proužky.

lehký salát vánoční věnec


lehký salát vánoční věnec


Podívejte se na podobné recepty

» » Snadný a neuvěřitelně lahodný vánoční věnec salát: postupný recept s fotografií