Novoroční salát sele 2019. Jak vařit salát - symbol roku 2019.10 receptů s fotografiemi

Po mnoho let se zachovává zajímavá tradice přípravy předkrmových salátů pro silvestrovský stůl, připomínající hlavní symbol nadcházejícího roku - zvíře podle východního kalendáře. V roce 2019 bude majitelem prase (kanec). Proto je podle nadcházejícího roku důležité zařadit mezi dárky Vepřový salát. Vepřové jídlo by se mělo stát středobodem prázdninové nabídky a mělo by odpovídat módním kulinářským trendům.

Novoroční salátové prasátko 2019

Všechny druhy nové recepty na salát do nového roku je úžasný! Ale salát sele jasnější, způsobující potěšení a chválu. Mimochodem, můžete uspořádat jakýkoli studený předkrm podle potřeby. Vaše pozornost nejvíce hodné salátové možnosti.

Novoroční salátové prasátko 2019

Recept 1

Extrémně chutný a neobvyklý vzhled Recept na "salát sele". Jeho hlavní složky:

- 300 g kuře (filé),

- 150 švestek a ořechových jader,

- 100 g tvrdého sýra,

- 5 vařených vajec,

- majonéza.

Kuřecí řízek se vaří v mírně osolené vodě a snaží se maso mírně trávit, aby se snadno rozpadlo na vlákna. Poté, co ji vytáhli, rozřezali ji na proužky nebo ji rozebrali ručně. Vejce natvrdo vyloupaná se loupají, bílé / žloutky se oddělí a každé se rozemele zvlášť. Švestky se nalijí vroucí vodou a napařují se, načež se nakrájí na kostky. Jádra ořechů jsou mletá. Tvrdý sýr otřete hrubou nití.

Složky jsou uspořádány ve vrstvách na ploché misce v tomto pořadí: kuřecí - žloutky - sušené švestky - sýr - vlašské ořechy - bílkoviny. Se zaměřením na "Salát selat - foto»Obrobek se okamžitě rozloží do tvaru prasete nebo se v konečné fázi ozdobí odpovídající čenich. Při pokládce je každá vrstva namazána omáčkou a podle potřeby solena. Mísa musí být umístěna do chladu, aby byla namočena..

Novoroční salátové prasátko 2019

Recept 2

Prase nebude urazeno, pokud je vepřové srdce hlavní součástí svačinu. Myšlenka je neobvyklá (i když srdce je považováno za vedlejší produkt), ale hodné slavnostního stolu. Požadováno pro Novoroční salát sele:

- 1 kg vepřového srdce,

- 1 salátová cibule,

- 3 papriky,

- 3 stroužky česneku,

- pažitka a salát,

- zeleň,

- krystalový cukr,

- stolní ocet (asi 30 ml).

Srdce pro recept se vloží do studené slané vody a vaří se alespoň hodinu a půl. Potom se ochladí přímo v vývaru a teprve poté se vyjme a rozřeže na úzké proužky. Oloupejte salátovou cibulku, nakrájejte na půl kroužků, osolte otstom a granulovaný cukr a nalijte sklenici studené vody. Cibule by měla zůstat v marinádě po dobu 10 minut. Před přidáním do se vytlačí Novoroční salát "Prasátko".

Chop greens and pažítka jemně. Sekejte česnek nožem. Připravené ingredience se smíchají, vylijí rafinovaným libovým olejem a posypou vybraným kořením. Směs se důkladně promíchá, z ní se vytvoří skluzavka a stejně jako jiné novoroční nejzajímavější občerstvení, zdobí: selata a uši - z klobásy, očí - hřebíčku, jazyka - vařená mrkev.

Novoroční salátové prasátko 2019

Recept 3

Děti budou rádi vidět salát "Tři malá prasátka" jako pochoutka na stole v novém roce. Složky pro to budou:

- půl kuřecí prsa,

- 3 křepelčí vejce a 1 kuře,

- 1 šťavnaté jablko s pevným masem,

- 80 g tvrdého sýra,

- 1 čerstvá / solená okurka,

- ředkev,

- olivy,

- brusinky,

- nízkotučná zakysaná smetana,

- kopr.

Prsa na "Salát sele - recept s fotografií»Měl by se vařit, vyjmout z vroucího vývaru a ochladit. Po rozložení masné složky na vlákna. Vejce (oba typy) se vaří tvrdě a kuře se naseká na hrubém struhadle společně s tvrdým sýrem, jablkem a okurkou. Mimochodem, jmenované ingredience mohou být rozdrobeny na malé kostky nožem. Směs se smíchá se zakysanou smetanou, nasolí se a rozetře na podložce na salátové misce. Posypte nasekaným koprem nahoře.

Pohádkové postavy jsou vyrobeny z křepelčích vajec. Za tímto účelem se vařená vejce po dobu 5-6 minut pečlivě oloupají ze skořápky a tělo hotového prasete je zdobeno ředkvičkami, ocasy ze stejného materiálu, mrkvovými skvrnami a hřebíčkem. Obzvláště vynalézavé hostesky salát "Tři malá prasátka - recept."»Doplněno kopyty. Louka, kde se prasata nacházejí, je zdobena brusinkami.

Novoroční salátové prasátko 2019

Recept 4

Pokračuje TOP novoroční saláty Vepřové předkrm. A salát nejen ozdobí, ale z toho také vytvoří každé zvíře. Myšlenka je nová. A výsledek ztělesnění závisí zcela na uměleckých dovednostech a ochotě tvořit. Na salát sele (nebo spíše prasata), které budete potřebovat:

- 250-300 g kuřecí řízek,

- 100 g žampiony,

- malá cibulová hlava,

- 4 vejce,

- 2 brambory,

- 30 g vlašských ořechů,

- majonéza,

- sůl, černý pepř.

Kuřecí řízek je předvařen 25 minut ve slané vodě (tentokrát stačí pro něžné kuře). Pokud je to žádoucí, během vaření se hodí špetka mletého pepře, která nasycuje chuť masa. Vařený filet se rozdrobuje na kostky. Vejce a brambory se vaří. Když jsou připraveny, jsou chlazeny, vyčištěny a nastrouhány samostatně. Houby jsou nakrájeny na plátky a smažené. Pokud je to možné, vezměte si houby, ale můžete použít i jiné, zmrazené. Cibule je nakrájena na kostky a přinesena na pánvi spolu s houbami a přidá trochu rostlinného oleje. Nasekané ořechy nožem.

Novoroční salátové prasátko 2019

Všechny připravené produkty (nechte žloutek simulovat sníh) se vloží do velké mísy, nasolí se, pepř a ochutnají. Pokud je toho dost, ochutnejte majonézou nebo domácí vaječnou omáčkou. Množství omáčky by mělo stačit k udržení tvaru hmoty bez šíření. Dosáhněte husté konzistence. VyzvednoutSalát sele »fotka, ne kdo bude veden.

Připravená hmota je rozdělena na hrudky stejné velikosti. Tvoří ovály nebo je válí ve tvaru slepičích vajec. Posypte nastrouhaným žloutkem. Teď to záleží na designu. Chybějící části jsou vystřiženy z klobásy (selata, uši, ocasy). Připevněna k tělu párátky. Na čenich jsou umístěny hřebíčkové oči, paprikový jazyk. Jako zbytek saláty v roce prasete ozdobte zmrazenými plody, obrazně vyřezávanou zeleninou a vždy používejte zeleninu.

Novoroční salátové prasátko 2019

Aby mohlo žluté prasátko v příštím roce projevit patronát, musí být uklidněné a nejlepší Novoroční stolní nádobí. Mezi nimi nezapomeňte dát Prasečí salát na Nový rok 2019 jak respektovat paní roku.

Houbový salát, recept na silvestrovský stůl 2019


Novoroční salátové prasátko 2019
Novoroční salátové prasátko 2019
Tento salát se snadno připravuje. Patří k šupinatým odrůdám tohoto pokrmu, proto se doporučuje podávat v porcovaných salátových miskách. Ale to je volitelné. Houbový salát zůstane stejně chutný, pokud je položen na stůl na pravidelné jídlo. A k přípravě tohoto zázraku musíte připravit:
 1. houby - 200 g (vhodné jsou konzervované žampiony i zmrazené lesní houby);
 2. brambory - 3 středně velké hlízy;
 3. vejce - 3 ks .;
 4. tvrdý sýr - 100 g;
 5. cibule - 1 střední hlava;
 6. rostlinný olej - na smažení;
 7. majonéza - k oblékání.

Zahřejte olej na pánvi a vložte do něj jemně nasekanou cibuli. Pokud se v salátu používají konzervované houby, je třeba je jemně nasekat a smažit s cibulkou. Je lepší předvařit zmrazené lesní houby a poté také smažit. Hotovou směs položte na desku pokrytou ubrouskem, aby se odstranil přebytečný olej.
Vařte brambory a vejce. Až budete připraveni, ochlaďte je pod tekoucí studenou vodou. Brambory se musí vařit v kůži, stejně jako u většiny salátů. Poté oloupejte oba produkty a nastrouhejte na drtič v samostatných miskách. Pozornost! Vaječné žloutky a bílé musí být třeny zvlášť, takže musí být nejprve od sebe odděleny. Nastrouhejte sýr v samostatné misce. Nyní můžete začít sestavovat salát.
Cibule se žampiony se umístí na dno, pak se vrstva brambor, pak vaječného bílku, pak žloutku a poslední vrstvy sýra. Každá vrstva musí být potřena majonézou. Hotový salát musí být ponechán stát po dobu 30 minut, aby byl mírně nasáklý a mohl být podáván.
Takový salát můžete ozdobit celými houbami a bylinkami, čímž se vytvoří jakýsi druh hub. Prase se to určitě bude líbit, protože toto zvíře miluje houby..

Novoroční salát "vánoční koule"


Tento salát je velmi podobný vinaigrette, pouze místo masa nebo klobásy, používá vařené ryby, nejlépe ze všech růžových lososů. Jako hlavní přísada jsou v zásadě vhodné také konzervované sardinky. Obecně platí, že k přípravě této dekorace na stůl musíte vzít:
Novoroční salátové prasátko 2019
vařená ryba - 400 g (konzervované sardinky - 1-2 plechovky)-
řepa - 300 g-
brambory - 300 g-
mrkev - 300 g-
nakládané okurky - 2-3 kusy.-
vejce - 1-2 ks. (pro registraci)-
majonéza nebo rostlinný olej pro oblékání.
Vařenou rybu důkladně oloupejte a jemně nasekejte. Nakrájejte zeleninu na malé kostky. Neměli byste řezat všechny řepy a mrkev, je třeba nechat určité množství (asi 100 g každý) na výzdobu salátu.
Smíchejte všechny ingredience v hluboké misce, lehce posypte solí a ochucte majonézou nebo rostlinným olejem. Miska je téměř připravená. Zbývá ji položit na plochý talíř ve tvaru vánoční koule a ozdobit. Za tímto účelem nastrouhejte zbývající mrkev, řepu a odděleně vaječné bílky a žloutky do samostatných misek na struhadle. Nasekané jídlo položte na salát v podobě pruhů, abyste vytvořili pruhovanou kouli. Salát můžete navíc ozdobit nápisem nebo majonézou.
Taková nestandardní vinaigreta se bude jednoznačně líbit budoucí hostesce roku, protože je poměrně jednoduchá a je vyrobena hlavně z její oblíbené zeleniny..

Salát pro nový rok 2019 "hvězdice"

Je těžké si představit novoroční stůl bez červených ryb. Není však vůbec nutné sloužit ve formě plátků nebo sendvičů, které jsou pro každého nudné. S touto lahodnou ingrediencí si také můžete udělat skvělý salát. Pro její přípravu a registraci je třeba zakoupit:
lehce osolený losos - 150-200 g (můžete si vzít i jiné lehce osolené červené ryby)-
krevety - 300 g-
tvrdý sýr - 200 g-
vejce - 4 ks.-

nakládané olivy - 100 g-
majonéza - k oblékání.
Vaříme krevety, oloupeme a jemně nasekáme. Nastrouhaná vejce a sýr na hrubém struhadle. Smíchejte vše a sezónu s majonézou. Dejte téměř hotový salát do tvaru hvězdice a na něj položte tenké plátky červené ryby. Jako doplněk použijte poloviny oliv.
I přes jednoduchost přípravy je hvězdice velmi chutný salát. A díky své neobvyklé formě porce je to také dekorace stolu. Mimochodem, to může být trochu zjednodušeno tím, že místo drahých krevet místo levné krabí tyčinky. Ukázalo se, že to nebude o nic méně chutné, ale mnohem více rozpočtové.
Pokud jde o prase, symbol roku zachází s mořskými plody docela klidně. Takže takové občerstvení ji určitě neurazí..
Novoroční salátové prasátko 2019
Novoroční salátové prasátko 2019

Novoroční salát "Spider line"

Co je novoroční stůl bez kuře? I když to není hlavní jídlo, pak musíte být na dovolené v nějaké formě. Například jako přísada do salátu:
 • kuřecí prsa - 300 - 400 g (2 ks);
 • čerstvé žampiony - 300 g;
 • Korejská mrkev - 200 g;
 • tvrdý sýr - 150 g;
 • zelený hrášek a olivy - jako dekorace;
 • rostlinný olej - na smažení;
 • majonéza - k oblékání.

Vařte kuřecí prsa a vejce. Houby nakrájejte na tenké plátky a smažte v rostlinném oleji. Jemně nakrájejte kuřecí prsa, položte na talíř, lehce posypte solí a mastnotou s majonézou. Top s houbami, pak korejskou mrkví. Majonéza znovu. Pak se nastrouhají vejce na drtiči a položí se další vrstva majonézy. Salát posypte strouhaným sýrem.
Hotové jídlo pro nový rok je opět zdobeno korejskou mrkví, ze které je položen stylizovaný pavučina. A samotný pavouk může být „vytvořen“ z oliv nebo zeleného hrášku. Prase také nebude mít žádné stížnosti na takový salát, zejména kvůli přítomnosti hub v něm..
Novoroční salátové prasátko 2019
Novoroční salátové prasátko 2019

Recept na novoroční salát "Kuličky"


Další verze salátu v podobě vánočních ozdob. Je neobvyklé nejen svým složením, ale i formou prezentace. Ale o tom později, nejprve o složkách:
 1. uzené kuře - 300-400 g;
 2. brambory - 400 g;
 3. Bulharský pepř - 200 g (2 lusky, lépe v různých barvách, například: žlutá a červená);
 4. vejce - 4 ks .;
 5. kopr a petržel - pro ozdobu;
 6. majonéza - k oblékání.

Vařte vejce a brambory, oloupejte a nastrouhejte na drtič. Jemně nakrájejte kuřecí maso, smíchejte se zbytkem nasekaných ingrediencí, solí a ochucte majonézou. Papriky jemně nasekejte v oddělené misce a smíchejte s nasekanými bylinkami. Z první směsi nalepte malé kuličky a najeďte na směs paprik a bylin. Tento salát nevyžaduje další dekorace. Míče už vypadají jako vánoční ozdoby.
Dětem se bude líbit tento porcelánový salát. A hostitelka roku 2019 takovou slavnostní pochoutku neodmítne..

Novoroční salát "Maso s palačinkami"

Prase se nikdy nevzdalo fazolí. Tento salát je tedy ideální pro oslavu nového roku, který bude toto zvíře symbolizovat. V originále se používá hovězí jazyk, u běžného vařeného hovězího masa se však salátový salát nejhorší. Musíte tedy koupit:
hovězí maso - 300 g-
konzervované červené fazole - 400 g (1 plechovka)-
luk - 1 hlava střední velikosti-
česnek - 2 stroužky-
mouka - 50 g-
vejce - 2 ks. (jeden na salát a jeden na dekorace)-
mrkev - 1 malá kořenová zelenina (pro ozdobu)-
sůl a pepř na dochucení-
rostlinný olej - na smažení-
majonéza - k oblékání.
Mouku smíchejte s vejcem, přidejte trochu soli a z výsledné směsi smažte 1-2 palačinky v horkém oleji. Hovězí maso vařte v slané slané vodě. Zahřejte ještě trochu oleje na pánvi a vložte cibuli, nasekanou na půlky prstenů. Přidejte maso nakrájené na proužky. Lehce smažte směs, dokud není cibule průhledná.
Chlazenou palačinku (palačinky) nakrájejte na tenké nudle. Vypusťte veškerou tekutinu z fazolí a přeneste ji do hluboké salátové mísy. Přidejte tam všechny ingredience, sůl, pepř, přidejte drcený česnek, osolte majonézou a důkladně promíchejte.
Dekorace novoročního salátu závisí pouze na představivosti hostitelky. Například: můžete jej uspořádat do tvaru kruhu, posypat nastrouhaným vaječným bílkem, vyrobit klobouk z nastrouhaného žloutku, udělat oči z oliv a udělat nos z kousku mrkve. Vytvořte skvělého sněhuláka.
Novoroční salátové prasátko 2019

Novoroční salát s kuřecími játry

Velmi jemný salát lze připravit z kuřecích jater. Pro něj budete muset koupit v supermarketu:
kuřecí játra - 400 g-
mrkev - 1 kořenová zelenina (asi 100 g)-
luk - 1 malá hlava-
jablko - 1 ks.-
sýr - 100 g-
zelený hrášek - 100 g-
vejce - 1 ks. (pro registraci)-
rostlinný olej - na smažení-
majonéza - k oblékání.
Smažte játra a jemně nasekanou cibuli v rostlinném oleji a vložte do mísy. Po nich smažte strouhanou mrkev ve stejné pánvi. Nastrouhejte sýr a jablko na hrubém struhadle. Smíchejte všechny ingredience, sůl a sezónu s majonézou.
Můžete si zařídit podobný salát rozložením ve tvaru půlměsíce a posypáním strouhaným žloutkem a sýrem.
Novoroční salátové prasátko 2019
***
Jedná se o skvělé novoroční saláty, které lze podávat v noci mezi lety 2018 a 2019. Nebudou v rozporu ani se symbolem odcházejícího roku, ani se zvířetem následujícího roku, tj. prase. A to je dobré, protože podle východního kalendáře začíná rok prasete daleko od 1. ledna..
Novoroční salátové prasátko 2019
Novoroční salátové prasátko 2019
Novoroční salátové prasátko 2019
Podívejte se na podobné recepty

» » Novoroční salát sele 2019. Jak vařit salát - symbol roku 2019.10 receptů s fotografiemi