Kiwi jam: recepty na lahodné přípravky - jak vařit exotickou kiwi jam doma

kiwi jam

Actinidia nebo jednoduše kiwi v posledních letech pro mnoho z nás přestala být exotickým bezprecedentním ovocem. Kiwi najdete téměř v každém obchodě a za dostupnou cenu. Tyto ovoce se často konzumuje čerstvé: slouží jako dezert v kombinaci s jinými plody, zdobí dorty smaragdovými plátky a přidává je do salátů. Ale dnes vám chceme nabídnout zimní přípravu z aktinidií - domácí džem.

Složení: bílé hrozny, voda, hruška, kiwi, Jahoda, angrešt, mandarinka, cukr, mandarinka
Čas do záložky: Celý rok


U marmelády je lepší brát ovoce s hustou lehce nezralou dužinou. Zralé plody nejsou vhodné. Jsou příliš sladké a měkké.

Bezprostředně před vařením ovoce umyjte teplou tekoucí vodou a poté oloupejte hustou pokožku. To lze provést dvěma způsoby:

  • Ostrým nožem odřízněte kůži ze všech plodů, co nejtenčí. Takové čištění je vhodné, pokud je kiwi v budoucnu třeba rozřezat na kruhy nebo kostky..
  • Nakrájejte kiwi na polovinu a poté z každé poloviny vyjměte buničinu lžičkou. Tento způsob je vhodný pro vaření džemu, který nezahrnuje krájení na určité plátky..

kiwi jam

Zimní recepty

Klasická verze

Všechno je zde jednoduché: berou 1,5 kilogramu cukru a nalije ho na plátky kiwi. Ovoce vyžaduje 1 kilogram (oloupané). Ovoce se rozřezává jakýmkoli způsobem - na kostky, kolečka nebo půlky.

Kandované ovoce by mělo stát 1-2 hodiny, aby cukr vytáhl trochu šťávy. Uvolněná šťáva neumožňuje obrobku v počáteční fázi hořet do nádoby na vaření.

Mísu zapálte a pomalu zahřívejte. Aby se zbývající cukr rozptýlil rychleji, je džem neustále míchán. Kiwi dezert se vaří po dobu 20 minut a pak se horké jídlo rozloží do sklenic.

Přečtěte si o předběžné přípravě prázdných plechovek na polotovary články.

Jednoduchý recept na výrobu zeleného džemu kiwi představuje pro vás kanál „Vaření chutné a uspokojivé“

Se zelenými hrozny

K vaření si vezměte 6 kiwi a 200 gramů hroznů odstraněných z větví (bez semen). Odrůda Kish Mish se nejlépe hodí. Oloupané kiwi nakrájené na kolečka o tloušťce 0,3-0,4 cm.

Sirup se vaří v hrnci se širokým dnem. K tomu smíchejte 700 gramů cukru a ½ sklenice vody. Sirup by měl vařit po dobu 5 minut, než se do něj ovoce vloží..

Po vaření se kiwi s hrozny vaří na mírném ohni. Celková doba vaření je 25 minut. Poté se kamna vypnou a džem se nalije do skladovacích nádob.

S angreštem

Požadované produkty:

  • Kiwi (loupaná) - 300 gramů;
  • zelené angrešt - 300 gramů;
  • granulovaný cukr - 3 skleničky;
  • voda 150 mililitrů.

Je lepší brát angrešt zelený a pro vyvážení chuti připraveného džemu sladké odrůdy. Před použitím se bobule umyjí a na obou stranách se oříznou dlouhé ocasy..

Začněte tím, že angrešt projdete mlýnkem na maso, přidejte kiwi, nakrájené na kostky nebo talíře a 1 sklenici cukru. Vše promíchejte a nechte ho vařit po dobu 20-30 minut.

Odděleně vařte sirup ze zbývajících dvou sklenic písku a vody. Do bublající tekutiny se přidá angreštové pyré s plátky kiwi. Džem za stálého míchání vařte 30 minut.

kiwi jam

Jemná kiwi jam s hruškou

Libra kiwi je nakrájena na malé kostky. Hrušky se nasekají stejným způsobem (3 kusy). Ořízněte kůži z ovoce. Odrůda hrušek v zásadě nezmění, ale je lepší brát ovoce se silnou dužinou. Pokud máte letní hrušky, které jsou obzvláště šťavnaté a mastné, pak je třeba hruškové kostky zvětšit.

Plátky se přenesou do hrnce na vaření a přikryjí 1 kilogramem cukru. Aby šťáva vynikla, promíchejte hrušky a kiwi a nechte ji 2-3 hodiny na pokoji. Šťavnaté odrůdy hrušek dávají hodně šťávy, takže nemusíte přidávat další vodu. Pokud ovocná dřeň nebyla šťavnatá, přidejte před hlavními produkty před vařením 30-50 mililitrů vody.

Džem se vaří ve dvou fázích: nejprve se hmota vaří po dobu 10 minut, a poté se po úplném ochlazení vaření zopakuje po stejnou dobu. Současně by se ovocná hmota měla pomalu ochladit při pokojové teplotě..

Po opětném varu se dezert rozloží do sklenic a uzavře se víčky.

Pětiminutový džem z kiwi, banánů a citronu navrhuje připravit kanál „Chci takhle žít“

S jahodou

Skvělý recept! Určitě to zkuste sami doma.

Pro marmeládu potřebujete pouze zralé zahradní jahody (500 gramů) a stejné množství kiwi ovoce podle hmotnosti.

Bobule jsou důkladně omyty z písku. To se provádí pomocí sítka a velkého hrnce. Plody se zbaví sepálů a stopek a poté se stanoví na kovovém sítu. Rošt s plody je ponořen do hlubokého hrnce s vodou a je spuštěna tekoucí voda. Jemně míchejte bobule ručně, jsou umyté. V tomto případě se veškerý písek a prach usadí na dně pánve..

Oloupané bobule se lehce suší na stejném drátěném stojanu a poté se přenesou do nádoby na vaření. Jahody se posypou 600 gramy granulovaného cukru a plody kiwi se natáhnou na vrchol a rozdrví se na malé kostky. Poslední vrstvou je cukr (600 gramů). V této formě je směs kiwi a jahod zaslána do chladničky po dobu 12 hodin, aby se extrahovala šťáva.

Po uplynutí nastavené doby se oheň zapálí a začne se hlavní fáze vaření džemu. Trvá to 40 minut. Hotové jídlo se ukázalo být silné a velmi aromatické. Pro udržení průhlednosti sirupu je během vaření neustále sledována tvorba pěny. Odstraňte sraženiny štěrbinovou lžičkou nebo širokou lžičkou.

kiwi jam

S mandarinkami

Deset kiwi se umývá, oloupá a nakrájí. Čtyři mandarinky se důkladně omyjí štětcem. Pomocí jemného struhadla odloupněte kůži z jedné z mandarinek. Dělají to velmi pečlivě, aby se nedotýkali bílé části slupky..

Pak jsou všechny mandarinky loupány, včetně loupaného ovoce. Plátky jsou oloupány z bílých vláken a poté rozřezány na polovinu. Z každého otevřeného mandarinkového klínu jsou odstraněny jámy.

Plátky kiwi a pomerančů se umístí do široké mísy a posypou 700 g cukru. Plody jsou smíchány a ponechány na stole po dobu 4 hodin, zakryty víkem nebo čistým ručníkem.

Po uvolnění šťávy se mísa zapálí a přidá se řezaná kůra. Džem se připravuje metodou dvojitého varu: nejprve se hmota vaří 10 minut, přestávka se provádí po 8–10 hodinách, poté se dezert uvede do připravenosti a vaří se další čtvrt hodiny..

kiwi jam

Můžete se seznámit s recepty na výrobu hustého homogenního jam-jamu přečtením našich článek.

Jak ukládat kiwi jam

Džem, vařený v souladu s technologickým procesem a uzavřený ve sterilní nádobě, je skladován stejným způsobem jako mnoho zimních příprav - ve tmě a chladu. Prováděcí období - 1 rok.

Možná vás budou zajímat další recepty na polotovary actinidia, například voňavé kompot z kiwi, džus nebo vložit.


Podívejte se na podobné recepty

» » Kiwi jam: recepty na lahodné přípravky - jak vařit exotickou kiwi jam doma