Jednoduchý malinový džem: recept s fotografií krok za krokem

Pro mnohé, voňavé malinový džem - oblíbená pochoutka v chladném období. To je to, co spojujeme s dětstvím, útulnými večery doma a péčí o blízké. Po zrání můžeme přenést lásku k malinovým džemům a našim dětem! Pouze za tímto účelem se musíte nejprve naučit, jak správně vařit.. Jednoduchý malinový džem nevyžaduje zvláštní pozornost a hodně času - v podstatě se „připravuje“ sám. Tento recept je proto vhodný i pro začínající ženy v domácnosti, které se nikdy nepokusily připravit zásoby na zimu.!

Jednoduchý malinový džem

Složení:

Čerstvé maliny - 1 kg

Cukr - 800 g

K přípravě tohoto džemu budete také potřebovat: velkou smaltovanou pánev (s objemem 3 litry), sklenice s víkem pracovních šroubů a širokou misku nebo pánev pro sterilizaci sklenic.

Jednoduchý malinový džem

Jednoduchý malinový džem: recept s fotografií:


1. Rozdělte maliny na marmeládu: nechte pouze krásné a zralé bobule. Vyhoďte ty rozmazlené, protože mohou zničit vaši práci. Chcete-li zabránit kvasení džemu, v počáteční fázi vyberte pro něj ideální typ maliny. Poté bobule opatrně vložte do velké nádoby s vodou, opláchněte (ne pod tekoucí vodou!) A přeneste do smaltované pánve. Nalijte druhou složku sladkého přípravku do stejného pancukru.

Maliny promíchejte cukrem lžičkou, dávejte pozor, abyste bobule nezdrcili. Nasaďte víko na hrnec a připravte se na nejlaskavější krok vaření! Maliny by díky interakci s cukrem měly začít šťávu. Ale toto podnikání není rychlé, takže neváhejte opustit pánev přes noc (nebo po dobu 6-8 hodin, pokud jste začali vařit ráno), a pokračovat ve vaření ráno.

Jednoduchý malinový džem

3. Maliny nejsou nejvíce šťavnaté bobule, takže si nemyslete, že příští ráno se bobule „koupou“ ve vlastní šťávě. Vůbec ne: nedají hodně šťávy, ale cukrová prsa zčervená (změní se na „malinový cukr“).

To je v této fázi, kdy můžete dát pánev s budoucím džemem na mírné teplo, aniž byste se obávali, že cukr nebo bobule budou hořet. Po zahřátí se cukr roztaví a obrobek se stane tekutým.

Jednoduchý malinový džem

4. Malinový džem přiveďte k varu a ihned pěnou, která se zvedla, sejměte pěnovou lžící. To může být buď vyhozen, nebo dát k jídlu domácí miláčku: malinová pěna je obvykle oblíbená u dětí. Po zahřátí se mírně zahřejeme a džem 15 minut vaříme.

Jednoduchý malinový džem

5. Mezitím, zatímco se malinová masa vaří, sterilizujte sklenice a víčka. Nalijte trochu vody do široké mísy, dejte sklenice vzhůru nohama a jejich víčka.

Nádobu vařte 10 minut a připravený džem rozprostřete do horkých nádob. Hrnky zašroubujte zpět horkými víčky, otočte je a položte na stůl, aby vychladly. Po úplném ochlazení se ujistěte, že žádná z plechovek „nevybuchla“, posuňte konzervu na místo, kde bude uložena do zimy.

Jednoduchý malinový džem

Jednoduchý malinový džem Hotovo! Může se vařit třikrát vařením a 5 minut vařením, nejjednodušším způsobem je však vařit pouze jednou, ale po dobu 15 minut. Vyzkoušejte to a určitě se vám bude líbit tato možnost vaření.!

Jednoduchý malinový džem

Jednoduchý malinový džem
Podívejte se na podobné recepty

» » Jednoduchý malinový džem: recept s fotografií krok za krokem