Apple jam v pomalém hrnci - jednoduchý recept s fotografií, jak vařit krok za krokem

jablečný džem v pomalém sporáku

Popis

Apple jam v pomalém sporáku je připravena docela jednoduše a jistě rychleji než džem, který by musel být připraven obvyklým způsobem. Pokud jde o hustotu a koncentraci, není v žádném případě horší než ostatní džemy. Chuť také zůstane docela známá a klasická, takže si s tím nedělejte starosti..

Při výběru jablek pro váš džem přemýšlejte o barvě pochoutky, kterou chcete získat: zelená jablka jsou vhodná pro atraktivní jantarové květiny, zatímco červená jablka se používají pro hluboké karmínové tóny..

Chuť samotného džemu, přítomnost adstringence nebo kyselosti v něm také závisí na rozmanitosti jablek. Při výběru odrůdy se řiďte svým vlastním vkusem a nechte vaření podle našeho jednoduchého podrobného receptu s fotografií. Doma se do jablečného džemu často přidává celá řada koření, například skořice nebo hřebíček. Můžete také vyzkoušet rozmanitost chutí vašich zimních přípravků několika kořením..

Podívejme se na jednoduchý a rychlý recept, který řekne, jak udělat jablečný džem krok za krokem v pomalém sporáku na zimu..

Ingredience

 • Jablka 1 kg
 • Granulovaný cukr 1 kg
 • Voda 500 ml

Kroky

 1. Kupte si zralá jablka pro výrobu džemu, důkladně je opláchněte a odstraňte případné poškození. Dále byste měli ovoce nakrájet, můžete to udělat dvěma způsoby: na plátky nebo kousky. Během vaření si plátky zachovají svůj tvar a původní chuť, zatímco plátky budou pravděpodobně více vařit. Připravená jablka nakrájejte zvoleným způsobem.

  plátky jablek

 2. Nalijeme určené množství granulovaného cukru do multicookerové mísy, do ní nalijeme potřebné množství studené vody: tyto ingredience potřebujeme k přípravě sirupu. Míchejte lehce v misce, měly by vypadat úplně stejně jako na fotografii..

  sirup v pomalém sporáku

 3. V režimu dušení nebo pečení připravte sirup po dobu 60 minut, než je nabídka. Během této doby sirup trochu zhoustne a změní barvu..

  hustý sladký sirup

 4. Jablka rozdělujeme na kousky nebo plátky do mísy vícekomorového sirupu. Ve stejném režimu dušení nebo pečení připravte džem po dobu dalších 60 minut, dokud se zcela nevaří. Pokud chcete do svého koření přidat koření, udělejte to 10 minut před koncem doby vaření..

  jablka v cukrovém sirupu

 5. Výsledkem je, že bychom měli dostat něco jako na fotografii, hustý jablečný džem bohaté barvy, který je nyní třeba nalít do čistých sterilizovaných nádob..

  hustý jablečný džem

 6. Jablkový džem vařený v pomalém sporáku na zimu je připraven.

  jablečný džem na zimu je připraven

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Apple jam v pomalém hrnci - jednoduchý recept s fotografií, jak vařit krok za krokem