Lahodné, sladké, čerstvé třešně: popis, ovoce, chuť. Jak zachovat prospěšné vlastnosti třešní v zimě.

Sladká třešeň

Sweet cherry je dřevina, patří do rodiny Pink. Název dostal od anglického "cherry". Názor, že třešně vznikly v důsledku výběru třešní, je však nesprávný.

Složení: sladká třešeň
Čas do záložky: Léto


Sweet cherry je blízký příbuzný cherry. Z botanického hlediska není třešňové ovoce bobule, ale z kulinářského hlediska bobule. Posledně jmenované jsou všechna drobná ovoce označována jako bobule.

třešeň

Fotografie. třešeň.

Velká sladká třešeň

Fotografie. Velká sladká třešeň.

Cherry potěší svými plody téměř celé léto. Sweet cherry je „dětská pochoutka“. Plody jsou pokryty barevnou hladkou kůží se sladkou dužinou uvnitř. Šťavnaté bobule mají mnoho odstínů: od světle žluté po tmavě červenou, téměř černou. Chuť třešní je příjemná, jemně sladká. Sladká třešeň je rozmarná bobule, nepožaduje se k dlouhodobému skladování (ne více než dva týdny), v deštivém počasí se rychle zhoršuje.

Černá třešeň

Fotografie. Černá třešeň.

Sweet cherry je dietní produkt (asi 50 kcal na 100 gramů). Nadměrné používání však může vést k přibývání na váze nebo spíše k otokům. Proto, když vás baví třešně, nezapomeňte, že všechno by mělo být v moderování..

Žlutá třešeň

Fotografie. Žlutá třešeň.

Třešeň růžová

Fotografie. Třešeň růžová.

Cherry má velmi podobnou kvalitu jako třešně. Pro léčbu třešní se používají prospěšné vlastnosti třešní. Má obecné zdravotní vlastnosti: posiluje imunitní systém, zvyšuje chuť k jídlu. To je užitečné pro chudokrevnost, nízký hemoglobin. Ale lidé s diabetem by měli takové bobule odmítnout. Kvůli přítomnosti celulózy nejsou sladké třešně vnímány každým organismem. V tomto případě se doporučuje použít zpracované třešně (kompot, zředěná vařená šťáva).

Konzervy a čerstvé třešně jsou vynikající ingrediencí pro pečení, dezert. Příprava na zimu Vynikající jam a kompoty jsou z toho vyrobeny. Chutné a sladké sušené třešně jsou zvláště užitečné v zimě..


Podívejte se na podobné recepty

» » Lahodné, sladké, čerstvé třešně: popis, ovoce, chuť. Jak zachovat prospěšné vlastnosti třešní v zimě.