Cherry jam na zimu: krok za krokem recept s fotografií

Nevynecháváme sbírku třešní, zejména proto, že tento bobule odchází poměrně rychle. Když jsme snědli spoustu čerstvých bobulí, vezmeme s sebou několik zimních barev - připravujeme voňavé třešňové marmelády. Vhodné pro náš recept žluté a červené třešně, ale žlutá je preferována díky své sladkosti. Šťavnaté třešně jsou nasáklé sirupem a stávají se prostě jedinečnými. Nebuď líný, zbavíme se všech třešní ze semen a pak naši pochoutku sníst lžičkou, doprovázenou čajem nebo kompotem.

Cherry jam na zimu

Složení:

bílá třešeň - 450 g

cukr - 170 g

citronová šťáva - 1 lžíce. l.

Cherry jam na zimu: proces vaření

Nejdelší a nejednotnější proces je tedy odstranění kostí. Vyzbrojujeme se trpělivostí a postupujeme - semena odstraníme z každé třešně, také se ujistíme, že neexistují žádné rozmazlené bobule, červivé a zmačkané. Oloupané třešně opláchněte trochu pod tekoucí studenou vodou.

Cherry jam na zimu

Bereme kastrol nebo mísu, která je objemově vhodná, nejlépe se silným dnem, nalijeme do loupaných čistých třešní. 

Cherry jam na zimu

Ihned nalijte porci granulovaného cukru. Zapneme sporák, nastavíme hořák na mírnou teplotu, dáme pánev s třešněmi. Přiveďte k varu, bobule začnou uvolňovat poměrně velké množství šťávy před našimi očima.

Cherry jam na zimu

Po asi několika minutách lehkého varu se začne tvořit pěna, vyjměte ji štěrbinovou lžičkou. Přidejte citronovou šťávu. Šťáva může být nahrazena kyselinou citronovou, dáme ji na dané množství třešní doslova na špičku nože. Zamíchejte, vařte další dvě minuty. Nyní dáme pánev na temné, odlehlé místo, přikryjeme čistým ručníkem a necháme 6 hodin v klidu..

Cherry jam na zimu

Po uplynutí času posíláme pánev zpět do sporáku, opakujte postup - třešně vařte s mírným vařením přesně pět minut. A opět jsme dali pánev na odlehlé místo a přikryli ho ručníkem. Po 6 hodinách vařte třešně naposledy.

Sklenice připravujeme, sterilizujeme je párou po dobu nejméně pěti minut, poklopeme víky do vroucí vody, přidržíme 2-3 minuty. 

Cherry jam na zimu

Položíme hotový sladký třešňový džem do sklenic.

Cherry jam na zimu

Cherry jam na zimu

Plechovky pevně utáhněte víčky. Každou sklenici otočíme víkem dolů, zabalíme ji přikrývkou a necháme ji na den, dokud se sklenice úplně neochladí. Přeuspořádáme sklenice džemu na polici chladné místnosti, ve které uchováváme konzervaci.

Cherry jam na zimu

Cherry jam na zimu

Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Cherry jam na zimu: krok za krokem recept s fotografií