Salát mimosa s konzervovaným jídlem, klasický recept s fotografií

Salát Mimosa známe již od sovětských dob. Byl ztělesněním jara, když se 8. března na trhu objevily mimoseděté větvičky. Složení tohoto salátu bylo jednoduché: konzervované ryby, brambory, mrkev, cibule, vejce. Všechno bylo naskládáno do vrstev a namočeno do majonézy.

Vrcholem tohoto jídla je vzhled, kdy je salát posypán žloutkem nahoře. To vyvolalo radostnou iluzi jarní svěžesti a kytice prvních květů. Pro zvýšení dojmu byl salát Mimosa posypán čerstvým nasekaným koprem ze stran.

Informace o receptu

 • Druh jídla: salát
 • 50 minut

Složení:

 • rybí konzervy - 1, 5 konzerv;
 • vejce - 4 kusy;
 • brambory - 5 středně brambor;
 • mrkev - 1 kus;
 • cibule - 1 kus;
 • nakládané okurky - 4-5 kusů,
 • v závislosti na velikosti;
 • majonéza - 1 plechovka;
 • banda kopru;
 • sůl.
výrobky pro salát z mimózy

Jak vařit Mimosa salát s konzervami, krok za krokem recept s fotografií

Krok 1. Vařte brambory a mrkev v jejich kůži. Některé vaří oloupané brambory, ale vařené ve slupce jsou mnohem zdravější. Má více draslíku a vitamínu C a méně kalorií. Bramborová kaše rozdělte na 2 porce. Jeden rozložte rovnoměrně na talíř, bude to první vrstva. Sůl a mastnotu s majonézou.

první vrstva salátu - brambor

Krok 2. Cibuli jemně nasekejte.

nakrájená cibule

Krok 3. Nalijte vroucí vodu na nakrájenou cibuli po dobu 5 minut. Takže to bude mnohem měkčí a nebude chutnat hořce..

nakládaná cibule

Krok 4. Položte cibuli na sítko a nechte vodu vytéct. Rozdělte na 2 části, odložte jednu. Rovnoměrně rozprostřete druhou vrstvu, sůl a mastnotu s majonézou.

druhá vrstva salátu - cibule

Krok 5. Konzervovaná ryba vidličkou po vypuštění šťávy nebo oleje. Není třeba odstraňovat malé kosti. Některé ženy v domácnosti neberou a velké. Ale je lepší odstranit ty velké. Konzervované jídlo také rozdělte na 2 části a rozdělte pouze jednu polovinu. Namažte rybí vrstvu majonézou.

třetí vrstva rybích konzerv

Krok 6. Oloupejte vařenou mrkev. Nastrouhejte ji na jemném struhadle rozloženém po celém povrchu salátu. Mrkev je sladká kořenová zelenina, takže tato vrstva musí být solena. Namažte majonézou. Mrkvová vrstva bude jediná.

čtvrtá vrstva salátu - vařená mrkev

Krok 7. Oloupejte čtyři vejce a rozetřete bílé na hrubé struhadlo. Ještě se nedotýkejte žloutků. Rozdělte proteiny na stejné části a vložte jednu z částí do další vrstvy a trochu osolte, poté namažte majonézou.

pátá vrstva bílkovin nastrouhaných hlávkovým salátem

Krok 8. Nyní musíte opakovat všechny vrstvy, právě naopak. Nezapomeňte solit a namazat vrstvy majonézou..

Tip: Pokud je majonéza příliš silná, můžete ji naředit okurkovou okurkou na požadovanou konzistenci.

Nakládané okurky (okurky lze použít i bez octa, viz. recept na jejich přípravu) musí být otírána na hrubém struhadle a položena na povrch salátu, rovnoměrně se šíří nejen přes vrchol, ale také po stranách. Nesolte, namažte majonézou.

šestá vrstva salátových okurek

Krok 9. Žloutek rozmačkejte nebo nakrájejte na struhadlo s jemnými otvory. Posypeme nahoře, nemažte majonézou. Ozdobte boky salátu jemně nasekanými koprovými větvičkami.

mimosa salát s konzervami

Nechte salát Mimosa nechat namočit alespoň hodinu nebo lépe přes noc. Pro jeho přípravu existuje mnoho možností. Někdo vaří bez brambor, mrkve, ale se sýrem a strouhaným máslem, dříve zmrazené. Salát je tak měkčí, ale také mnohem výživnější. Někteří lidé dávají přednost nějaké zelenině. Pokud je možnost nakládaných okurek příliš kyselá, musíte je odstranit.

salát

Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Salát mimosa s konzervovaným jídlem, klasický recept s fotografií