Rašelinové tablety - jak správně použít pro setí semen. Pokyny krok za krokem s fotografií

S nástupem jara začnou zahradníci a pěstitelé květin setí sazenice rostlinných a květinových plodin. V zahradních centrech a obchodech pro zahrádkáře můžete vidět na prodej rašelinové tablety, vyrobený z lisované rašeliny s přídavkem celého komplexu minerálních hnojiv a fungicidů.

To vše se umisťuje do role tenkého agrofibru, aby se zachoval jeho tvar pro budoucí použití. V těchto tabletách se všechny rostliny vyvíjejí a cítí se skvěle. Chcete-li dosáhnout takového výsledku, stačí tyto tablety řádně připravit k použití..

Rašelinové tablety

Při nákupu musíte vzít v úvahu velikost budoucích rostlin a očekávaný pobyt sazenic v množství rašeliny obsažené v tabletě určitého průměru. Je lepší zvolit tablety o průměru 35 - 45 mm, tato velikost je vhodná pro pěstování většiny plodin květin a zeleniny.

Rašelinové tablety

Rašelinové tablety nejprve vložte do nádoby s horkou vodou na 15-20 minut. Nalijeme vodu asi 1,5 - 2 centimetry. Horní část kapsy tablety na zárodek zůstává nahoře.

Rašelinové tablety

Lisovaná rašelina rychle absorbuje vlhkost a po několika minutách začnou tablety růst.

Rašelinové tablety

Po půl hodině už vidíme konečně vytvořené rašelinové válce v rolích s agrofibry. Vypusťte přebytečnou vodu.

Rašelinové tablety

Objem tablet rašeliny připravených k použití po nasycení vodou je přibližně 5krát větší než původní. To je dost pro rostlinu růst 3-4 týdny v závislosti na plodině..

Sazenice květin, zejména pomalu rostoucích plodin (petúnie, snapdragon, přímořské cinerárie atd.) Lze uchovávat v tabletách o průměru 45 mm po dobu až 30–35 dnů. Sazenice takových plodin, jako jsou okurka, rajče, paprika, se budou muset umístit do většího objemu půdy (ve stejné tabletě!) 15–20 dnů po vyklíčení, aby se zabránilo stagnaci růstu.

Rašelinové tablety

V horní části rašelinové tablety je již malá deprese pro semena. V případě potřeby ji lze trochu prodloužit dřevěnou hůlkou nebo běžnou tužkou..

Rašelinové tablety

Vložte jedno nebo dvě semena do drážky. Hloubku setí volíme podle požadavků konkrétní plodiny. V naší verzi je pro semena sladké papriky dost malá hloubka 1 centimetr.

Rašelinové tablety
Doplňte osévaná semena kalcinovaným jemným pískem ve vrstvě 0,5–1 cm - tato technika zabrání vzniku suché kůry během klíčení semen a neumožní vývoj černé nohy na základně budoucího výhonku.Rašelinové tablety

Rašelinové tablety se zasetými semeny vložte do průhledného plastového obalu.

Rašelinové tablety

Zakryjte nádobu volným víčkem a umístěte jej na teplé místo pro klíčivost. Jakmile se objeví první výhonky, začneme vysávat sazenice a přenášet je na nejjasnější místo na parapetu nebo na lodžii. Před klíčení není nutné zalévat, protože v samotné tabletě je dostatek vlhkosti.

Rostliny zaseté do rašelinových tablet není třeba krmit: vše, co je nezbytné pro jejich růst a vývoj, je již zahrnuto v půdě tablet. Vše, co potřebujete, je elegantní, včasné zalévání, do kterého naléváme vodu do podnosu, na kterém jsou umístěny tablety s rostlinami.

Kořeny odebírají vlhkost ze dna a po 10-15 minutách musí být zbývající voda odstraněna, aby kořenový systém nezmrzl z zamokření. Jako paletu můžete použít mělké mísy, plastové obaly - obaly z potravin, krabice na sazenice z plastu.

V budoucnosti přesouváme pěstované rostliny do prostornějších nádob s půdou, nebo pokud je to počasí, okamžitě je zasadíme na trvalé místo. Nejprve nezapomeňte na sazenice na několik dní zvyknout na čerstvý vzduch a slunce.

Rašelinové tablety
Podívejte se na podobné recepty

» » Rašelinové tablety - jak správně použít pro setí semen. Pokyny krok za krokem s fotografií