Klobouk monomakh`s hat - klasický recept na vaření s kuřecím masem a granátovým jablkem, krok za krokem fotografická instrukce

chutný salát z monomakového klobouku, zdobený semeny granátového jablka, na talíři na stole pokrytém ubrusem

Popis

Salát "Cap of Monomakh" je luxusní jídlo, které příjemně překvapí svou chutí, sytostí a atraktivním vzhledem. Díky své jedinečnosti se jídlo stalo tak populární. Navenek je to skutečný klobouk velkovévody Vladimíra Monomachha. Na počest této slavné osoby dostalo jídlo své jméno. A dnes je Monomakhův klobouk považován za jeden z hlavních regálů pro knížata a krále.. Pro nás je to slavnostní a chutný salát, který se snadno připravuje, pokud máte krok za krokem recept s fotografií..

Rada! V klasické verzi se pro dekoraci používají semena granátového jablka a sekané vlašské ořechy. Můžete postupovat podle našich doporučení a rozvrhnout navrhovaný vzor, ​​nebo si vysnít a vytvořit si vlastní mistrovské dílo. Můžete použít další přísady, například sušené švestky. Jednejte způsobem, který vám nejlépe vyhovuje.

Pro vaše pohodlí jsme pro vás připravili jednoduchý recept ilustrovaný fotografiemi krok za krokem. Jedná se o vizuální instrukci, která zjednoduší vaření, což usnadní i pro začínající domácnosti. Nebojte se, dělat salát s kuřetem ve formě knížecího klobouku je mnohem jednodušší, než by se mohlo na první pohled zdát. Určitě uspějete.

Hodně štěstí s vašimi kulinářskými experimenty doma!

Ingredience

 • Kuřecí prsa - 1 kus.
 • Brambory 5 ks.
 • Mrkev 1 ks.
 • Kuřecí vejce 5 ks.
 • Stroužky česneku 2
 • Majonéza podle chuti
 • Tvrdý sýr - 100 g
 • Řepa 1 ks.
 • Granátové jablko podle chuti
 • Ořech podle chuti
 • Stolní sůl podle chuti
 • Červená cibule podle chuti

Kroky

 1. Veškerá zelenina, která je požadována podle klasického receptu, by měla být vařena předem. Jsou to mrkev, brambory, řepa. Kuřecí prsíčka a vejce vařte také do měkka. Dále oloupeme veškerou zeleninu, vejce - ze skořápky. Mrkev a brambory nastrouhejte na středním struhadle do samostatných misek.

  nastrouhanou vařenou mrkev v bílé desce, vedle strouhaných brambor v jasně zelené desce

 2. Nastrouhejte řepu na střední struhadlo. Oloupejte, umyjte a osušte česnek. Jedno hřebíček by měl projít lisem a smíchán s řepou.

  vařená a nastrouhaná řepa s česnekem v talíři

 3. Oddělte žloutky a bílé. Nastrouhejte je do středních stroužek do samostatných misek.

  vaječné bílky a žloutky, nastrouhané na jemném struhadle, v různých deskách

 4. Nyní začneme sestavovat salát. Vezměte servírovací talíř a na něj položte polovinu připravených brambor, rovnoměrně vyhlaďte. Lehce se rozprostřete majonézou a solí.

  strouhané brambory v zelené desce, vedle misky s vrstvou strouhaných brambor namazané majonézou

 5. Poté musíte rozložit polovinu strouhané mrkve. Posypeme hřebíčkem česneku procházejícím lisem. Spread majonéza znovu.

  vrstva strouhané mrkve na vrcholu brambor v široké desce

 6. Nakrájejte na malé kousky nebo vlákno kuře. Plátky kuřecích prsíček položte na mrkev a podle chuti položte nastrouhanou řepu a sůl.

  vrstva strouhané řepy na salátu z mrkve a brambor

 7. Poté nastrouhejte sýr na středním struhadle a polovinu položte na řepu, čímž vytvořte široký prsten. Vyplňte střední část strouhanými žloutky.

  salát zdobený strouhaným sýrem a žloutky na talíři

 8. Poté se znovu položí vrstva mrkve, poté zbývající žloutky a kuřecí maso. Rozložte majonézu na vrstvu.

  kuřecí řízek, nakrájený na malé kousky, na vrcholu salátu

 9. Kombinujte brambory, které zůstaly, s proteiny a sýrem. Z výsledné hmoty musíte udělat horní část víčka. Natřete ji majonézou. Zbývající protein smíchejte s nastrouhanými vlašskými ořechy a oříznutím jako imitace srsti. Poté vyjměte květinu z cibule a položte ji na horní část víčka. Ozdobte misku semeny granátového jablka jako drahé kameny. Klasický salát "Monomakh`s Hat", vyrobený podle jednoduchého podrobného receptu s fotografií, je připraven. Podávejte a ochutnejte. Dobrou chuť!

  krásný salát, zdobený semeny granátového jablka a cibulkou, na široké desce na stole


Podívejte se na podobné recepty

» » Klobouk monomakh`s hat - klasický recept na vaření s kuřecím masem a granátovým jablkem, krok za krokem fotografická instrukce