Papilloma: jak zacházet

Pravděpodobně lze papilloma nazvat jedním z nejčastějších kožních novotvarů virové povahy. Není proto překvapivé, že pro jeho odstranění bylo vyvinuto mnoho různých metod s různým stupněm účinnosti. V tomto článku vám povíme o papilomu, o tom, jak léčit tento novotvar a proč se vůbec objevuje na lidské kůži. A na konci tohoto materiálu zjistíte, kde se v Petrohradě můžete rychle a efektivně zbavit papillomy na těle..

Papilloma: jak zacházet

Papilloma na těle

Papilloma je benigní kožní novotvar způsobený aktivitou lidského papilomaviru (lidský papilomavirus, HPV). Tyto novotvary jsou malé kožní výrůstky na tenkém stonku (i když někdy se vyskytují ploché novotvary). Barva papillomu je obvykle stejná jako barva okolní zdravé kůže nebo je o něco tmavší. Papilloma se zpravidla tvoří na těle v těch místech na kůži, která jsou často ve styku s oděvem, otírá se o něj. Kromě toho se nádory objevují také v kožních záhybech.

Lidský papillomavirus je v moderním světě docela běžný. Podle oficiálních údajů WHO má tento virus asi devět z deseti lidí. Další věc je, že se nemusí nijak projevit, proto mnoho infikovaných nemá kožní nádory.

Tato prevalence je způsobena několika faktory:

 1. Je velmi snadné nakazit se. Jedná se především o nechráněný sex. Takže sexuální styk bez kondomu s infikovaným partnerem téměř sto procent zaručuje přenos viru. Kromě toho je možný přenos viru do domácnosti. Například přes jeden ručník, toaletní sedadlo. A někdy stačí jednoduché podání ruky.

 2. Přenos viru z matky na dítě. To znamená, že pokud je infikovaná žena těhotná, je pravděpodobné, že HPV bude přenesena na její novorozence..

 3. Složitost léčby. Hlavní způsob léčby je v současné době omezen na odstranění novotvarů. V tomto případě virus zůstává v lidském těle..

Proč se papilomy objevují?

Jak jsme již řekli, lidský papillomavirus má za vinu vinu. Existují však faktory, které mohou vyvolat výskyt novotvarů na kůži:

 1. Oslabená imunita. Obecně je naše tělo docela úspěšné v potlačení HPV. Ale pouze pokud imunitní obrana pracuje v plné síle. Jakmile jsou imunitní obrana dostatečně oslabena, objeví se na kůži papilloma.

 2. Kouření, zneužívání alkoholu.

 3. Historie chronických onemocnění.

 4. Nadváha.

 5. Stálý stres.

 6. Neustálá nadměrná fyzická námaha.

Současně to může trvat docela dlouho od vstupu papilomaviru do těla až po výskyt novotvarů na kůži: až několik let. Při normálním fungování imunitního systému se však papillom na těle vůbec nemusí objevit.

Papilloma: jak zacházet

Léčba papiloma

V současné době je jednou z nejčastějších metod léčby papiloma odstranění novotvarů. Zároveň mnoho odborníků upřednostňuje laserovou eliminaci, protože má některé výhody:

 1. Minimální riziko zjizvení.

 2. Cévní koagulace během sezení.

 3. Dezinfekce kůže během odstranění novotvaru.

 4. Krátké trvání relace: asi půl hodiny.

 5. Není třeba období obnovy.

 6. Minimální kontraindikace: nezhojená rána, neléčená onemocnění, některé patologie CNS (které se vyznačují zvýšenou vzrušivostí) a nedávno vyrobené opálení.

Příprava na sezení

Kromě vyloučení spálení sluncem několik týdnů před nadcházejícím sezením a předběžnou konzultací s laserovým terapeutem nevyžaduje postup odstranění papillomu laserem žádnou zvláštní přípravu. Počáteční jmenování je nutné pro kontrolu kontraindikací, provedení předběžné konzultace a provedení konečné diagnózy.

Jaký je postup

Relace začíná injekcí anestetika. To se provádí za účelem snížení nepohodlí laseru. Když anestetikum „zamrzne“ kůži, specialista začne léčit novotvar laserem: tak se papilloma ve vrstvách vypařuje laserovým paprskem. Po odstranění všech novotvarů obdržíte od svého lékaře recepty na období po odstranění.

Post-procedurální předpisy

Ve většině případů postačí dodržet čtyři obecné pokyny pro období po proceduře:

 1. Neopalovejte se.

 2. Neodstraňujte kůru.

 3. Ošetřte kůži a kůru pomocí produktů doporučených lékařem.

 4. Nevpařujte pokožku v sauně nebo parní lázni.

Někdy mohou existovat individuální doporučení. V každém případě musí být tyto i další pokyny bezpodmínečně dodrženy, protože to ovlivní správné obnovení kůže po laserovém ošetření.

Papilloma: jak zacházet

Laserové odstranění papillomu v Petrohradě

Postup laserového odstranění papilomu v severním hlavním městě se provádí na klinice Laser Doctor. Zde se také můžete přihlásit ke komplexní konzultaci s odborníkem dané instituce. Aby bylo možné se domluvit, stačí zavolat na kliniku nebo vyplnit oficiální elektronický formulář na oficiálním webu.


Podívejte se na podobné recepty

» » Papilloma: jak zacházet