Výběr zahradního nářadí - hlavní nástroje v arzenálu zahradníka

V arzenálu každého zahradníka je inventarizace, která je nezbytná pro práci na místě, navrhujeme zvážit několik nejčastěji používaných nástrojů a zjistit, jak si vybrat zahradnické vybavení.

Výběr zahradního nářadí - hlavní nástroje v arzenálu zahradníka

Hlavním nástrojem zahradníka je zahradní lopata pro kopání

Lopata je nástroj, který se používá k pěstování půdy, začíná letní sezóna (když zahradníci vykopávají půdu), často s ní končí (když zvláště horliví zahrádkáři vykopávají půdu na zimu). S lopatou na místě se nemůžete obejít, i když máte kultivátor, s jeho pomocí nebudete schopni kopat oblasti a kopat díry - k tomu potřebujete ruční nářadí.

Existuje několik typů lopat, bajonetový model je zvláště žádaný, je optimální pro vykopávání půdy. Naostřený tvar hlavního pracovního nástroje - ostří, je schopen proniknout hluboko, aniž by osoba vyžadovala zvláštní úsilí..

Bajonetové lopaty jsou nabízeny ve dvou typech: s obdélníkovou a zaoblenou čepelí. Pravoúhlá čepel je vhodná pro kopání sypké, nikoli těžké půdy - zaoblené - pro práci s tvrdou zeminou.

Materiály pro výrobu lopat jsou ocel, titan a hliník. Ocel je téměř klasická, většina zahradníků používá právě takový inventář. Zařízení z nerezové oceli je dobré, protože vydrží dlouho, ale z hlediska pevnosti je horší než běžná ocel. Lopaty s titanem jsou drahé, ale nabízejí řadu výhod, od snadného kopání po dlouhou životnost.

Výběr zahradního nářadí - hlavní nástroje v arzenálu zahradníka

Jaký typ hrábě má přednost: tvrdý nebo měkký

Shrnovač je inventář, pomocí kterého se v letním období obyvatel vyrovná a uvolní povrch půdy a vyčistí místo. Na trhu existují dva typy hrábě: s měkkými a tvrdými zuby. Každý typ má své vlastní výhody a svůj účel. Všimněte si, že každé letní obyvatelé si mohou v internetovém obchodě „Kronos“ koupit kvalitní lopaty, vidle, hrábě.

Tuhý shrnovač lze použít nejen ke sběru listů a zbytků, ale také k obdělávání půdy, zejména k rozbití kusů po vykopání. Pokud zvolíte nástroje pro práci s půdou, věnujte pozornost modelům s častými řadami zubů - pro sběr nečistot - se vzácnými zuby.

Nástroj s měkkými zuby se také nazývá ventilátorový nástroj. Takový hrábě je optimálním řešením pro čištění oblasti, jsou lehké, takže ani dlouhá práce s ním zahradníka nezneužívá..

Inventář je vyroben z různých materiálů. Malované železo je nejlevnější možnost, ale nevýhody zahrnují jeho krátkou životnost. Tvrzený hliník - odolný a lehký (což je také plus). Nejlepší možností je dobrý starý ocelový hrábě - vydrží dlouho, jsou vhodné pro práci s půdou a pro pořádek na místě.

Výběr zahradního nářadí - hlavní nástroje v arzenálu zahradníka

Nástroj pro kultivaci půdy a umísťování hnojiv

Vidlice jsou nejlepší pro kopání stránek, protože s nimi je mnohem jednodušší a rychlejší než s lopatou. Dalším cílem je rychle odstranit plevele a kořeny. Inventář se používá k pohybu a tvorbě vrstev hnojiv a humusu, ke sběru sena, k tvorbě sena.

Nejlepší řešení by bylo koupit vidlice vyrobené z odolného jednodílného kovového prvku s dobrými pružinovými vlastnostmi a pevností, které neumožní ohýbání zařízení při práci s těžkými hrudkami země nebo jiným materiálem.

Je lepší, když v arzenálu zahradníka jsou dva typy vidlic najednou - pro práci s půdou a pro přenos humusu nebo sena. První možnost má takové požadavky, jako je pevnost a nízká hmotnost - ve druhém případě věnujte pozornost inventáři s dlouhými zuby, které mají ostré konce..


Podívejte se na podobné recepty

» » Výběr zahradního nářadí - hlavní nástroje v arzenálu zahradníka