Phytophthora na rajčatech. Jak zpracovat?

Phytophthora na rajčatech se již dlouho stala skutečnou bolestí hlavy pro všechny letní obyvatele, bojí se, že ztratí sklizeň ovoce, které vyrostli s takovými obtížemi. Stejně jako u jiných plísňových nemocí je pozdějšímu hnisání snazší zabránit než bojovat. Neměli byste se však naštvat předem, protože vzhledem k tomu, jak je tato nemoc běžná, mají letní obyvatelé mnoho možností, jak se s ní vypořádat..

Phytophthora na rajčatech. Jak zpracovat?

Zpracování rajčat z plísní

Dnes mají letní obyvatelé k dispozici celý arzenál lidových prostředků zpracování rajčat z plísní, Každý z těchto produktů je testován v terénu a doufáme, že vám pomohou v nerovném boji proti houbovému parazitu, který se ve vaší oblasti usadil. Hlavní věc v těchto fondech je, že jsou dostupné a levné, s minimem chemie ve složení, protože většina z nich sestává z řady užitečných produktů a dalších materiálů.

Takže budeme uvažovat 10 nejlepších léků na pozdní plesnivost, kde budou jak organické, tak anorganické produkty, které mohou být efektivnější, ale vaše sklizeň nijak neslouží.

Doslova v další zahradní posteli s rajčaty roste zelenina, která vám může poskytnout laskavost v boji proti plísni, a to je česnek. Měli byste vědět, že česnek se vyrovná plísňovým výtrusům se třeskem, zejména pokud stříkáte se speciálním česnekovým složení. K přípravě kompozice je nutné naředit jeden a půl šálku nasekaného česneku v 10 litrech vody (můžete si také vzít česnekové výhonky). Tato kompozice by měla být podávána infuzí po dobu asi 24 hodin, poté by měla být zfiltrována a mělo by se přidat několik gramů manganu. Je nezbytné stříkat podle správného schématu: nejprve, než se objeví vaječník, a pak každých 10-12 dní, a pak se houba z vás nebojí.

Phytophthora na rajčatech. Jak zpracovat?

Pokud je tato možnost, jak zpracovat rajčata z plísně, nevyhovuje vám, pak si můžete vzít další produkt, který určitě najdete ve vaší kuchyni. Tato sůl, která přispívá ke vzniku ochranného filmu na listech, zabraňuje šíření plísňových spór. Vezměte prosím na vědomí, že profylaxi lze provádět pomocí solného roztoku, ale pokud se objeví pozdní plíseň, pak se tento lék nestane všelékem. K přípravě roztoku rozpusťte sklenici stolní soli v kbelíku.

Pokud rostete semena rajčat, musíte vědět, že první postřik kefírem by měl být proveden 2 týdny po zasetí sazenic do půdy. Pro složení kefíru musíte vzít litr kefíru, rozpustit jej v kbelíku s vodou a poté jej nechat několik dní, aby směs kvasila..

https://zagotovkinazimu.ru/uploads/posts/2018-09/1536737942_9.jpg

Pokud jste byli napadeni pozdní plíseň na rajčatech: co dělat v tomto případě vám pomůže mléko-jodová směs vyřešit, pro kterou potřebujete rozpustit 20 kapek jodu v nízkotučném mléce a poté směs zředit 10 litry vody. Kefir-jodidový roztok má podobný dezinfekční účinek..

Každý zahradník to ví s pomocí popela rajčata proti plísni bojují efektivněji, proto se při výsadbě sazenic do každé díry obvykle přidává dřevní popel a pravidelně se stříká. Potřebujeme smíchat půl kbelíku popela s kbelíkem teplé vody a stanovené složení musí být ponecháno po dobu tří dnů, několikrát za stálého míchání. Po naléhání je třeba roztok zředit na 30 litrů a poslat do směsi dalších 35 gramů strouhaného mýdla pro domácnost.

https://zagotovkinazimu.ru/uploads/posts/2018-09/1536737942_9.jpg

Jak zachránit rajčata před plísní

Někdy zcela neobvyklá řešení vás mohou upoutat, jak zachránit rajčata před plísní, například piercing mědí, protože právě mikrodózy mědi dokonale zvládají boj proti houbovým chorobám na zelenině. Tato metoda není ve skutečnosti ani populární, ačkoli je dostupná pro každého zahradníka, byla tato metoda patentována německými chovateli. To bylo používáno na sazenicích dříve, než oni byli zasadeni v zemi. Můžete také zvolit tuto jednoduchou metodu a zjistit, jak to funguje na vašem webu..

K propíchnutí stonku rostliny budeme potřebovat tenký měděný drát téměř na základně. Drát musíte vzít, rozřezat na kousky 4 cm a brousit brusným papírem, abyste odstranili plak z povrchu. Musíte ustoupit z půdy asi 10 cm, pak udělat kolmý proražení a vložit drát do díry, stačí ohnout hrany, ale nemůžete ovinout drát kolem stonku. Překvapí vás, ale měděný drát zlepšuje růst rostlinných plodin a dokonce reguluje oxidační procesy..

Phytophthora na rajčatech. Jak zpracovat?

Pokud na svém webu pěstujete rajčata každý rok, ale pozdní plíseň plodinu neustále zabíjí, navzdory všem vašim snahám, můžeme předpokládat, že plísňové spóry se na vašem webu pevně usadily přímo v zemi nebo se spory usadily na semenech. Určitě už jste zoufalí rajčatové přípravky na zimu, protože každý rok plodina umírá na škodlivé mikroorganismy. Možná byste měli věnovat pozornost odrůdy rajčat odolné vůči plísni, mohou být skvělou volbou pro váš web. Chovatelé neustále vyvíjejí nové hybridy, které odolávají běžným chorobám, ale zároveň mají vynikající chuť..

Výrobce vám samozřejmě nemůže poskytnout 100% záruku, že rajčata nebudou onemocnět „hnědou hnilobou“, zejména pokud zapomenete na všechna preventivní opatření a popíšete pouze na nápisu na obalu „Odolný vůči pozdním plísním“. Pokud však žijete v oblasti s vysokou vlhkostí vzduchu, musíte nejprve věnovat pozornost těmto odrůdám a při jejich pěstování nezapomeňte na preventivní postřik..

Phytophthora na rajčatech. Jak zpracovat?

A také musíte vědět, že odrůdy jsou vždy vybírány na základě pěstitelských podmínek: ať už se jedná o otevřený terén, nebo možná skleníkové přístřešky. "Dubok" a "rezonance" jsou vhodné pro otevřenou kultivaci, jedná se o podrostlé keře s kulatým malým červeným ovocem. "Tatiana" a "kardinál" jsou nejoblíbenějšími odrůdami skleníků a jsou to velké sladké plody.

Dokonce rajčata odolná pozdním plísním musí být vysazeny podle všech pravidel a je nutné dezinfikovat před výsevem, což platí nejen pro osivo, ale také pro připravenou půdu samotnou.


Podívejte se na podobné recepty

» » Phytophthora na rajčatech. Jak zpracovat?