Salát bílá nevěsta s uzeným kuřetem - postupný recept s fotografií, jak vařit ve vrstvách s houbami a rozpuštěným sýrem

talíř s listovým salátem Nevěsta s kuřecím masem, zdobená kousky sýra a čerstvými bylinkami

Popis

"Nevěsta" salát s kuřecím masem - chutné a chutné jídlo, které bude skvělou možností občerstvení v sezóně, kdy je málo čerstvé zeleniny nebo je jejich cena poměrně vysoká. Jednou z výhod mísy je rychlost přípravy. Nebude vám trvat déle než deset minut, pokud jsou všechny ingredience připraveny předem.

Majonéza je tradiční obvaz na salát, který se mimochodem také nazývá „bílá nevěsta“. Doporučujeme vám však jej zředit kefirem v souladu s níže uvedeným postupem s obrázkem. Za prvé, to vám umožní snížit obsah kalorií, a za druhé, jídlo se ukáže být šťavnatější.. 

Pojďme se tedy připravit chutný nevěstní salát s uzeným kuřetem. Ukázalo se, že je velmi chutné a uspokojivé. Doporučujeme postupovat krok za krokem receptem, který je ilustrován vizuálními fotografiemi. Výsledkem bude krásné a chutné jídlo..

Pro pohodlí při rozložení salátu připravte kulinářský prsten nebo rozdělenou formu. To umožní pohodlnější rozložení jídla ve vrstvách..

Hodně štěstí s vašimi kulinářskými experimenty doma!

Ingredience

 • Kefir 4 lžíce. l.
 • Majonéza podle chuti
 • Uzené kuře - 150 g
 • Kuřecí vejce 2 ks.
 • Žampiony 150 g
 • Tavený sýr - 100 g
 • Brambory 200 g
 • Ocet 1 lžíce l.
 • Cibule 1 ks.

Kroky

 1. Začneme připravovat salát „Nevěsta“ v souladu s postupným fotografickým receptem přípravou požadovaných ingrediencí. Pro větší pohodlí položte na pracovní plochu cokoli, co potřebujete. Brambory vařte předem a nechte vychladnout..

  malý talíř se žampiony a vařenými vejci na stole, vedle něj je balíček majonézy, vařené brambory, červené cibule, uzené kuře a čerstvé bylinky na pravé straně, sklenice kefíru nahoře

 2. Prvním krokem je připravit houby (žampiony nebo jiné podle chuti). Vyčistěte je od nečistot a kůže, omyjte. Nezapomeňte, že vařené houby jsou bezpečnější, proto vložte ingredience do vroucí slané vody na pět až sedm minut.. Poté nechte zaschnout a nakrájejte na tenké plátky. Přeneste ingredience na pánev se zahřátým rostlinným olejem a smažte do měkka. Poté houby osolte, vypněte teplo a nechte houby vychladnout.

  pánev s jemně nasekanými a smaženými houbami na stole, vedle je banda zelených

 3. V tuto chvíli začneme připravovat obvaz. To není obtížné. Vložte majonézu a kefír do sdílené mísy. Ten lze v případě potřeby nahradit kyselou smetanou.. Přidejte koření a trochu soli. Hmota se míchá, dokud není hladká.

  malý talíř s majonézou a kefírem

 4. Nyní vezměte servírovací talíř a položte na něj kulinářský prsten. Vložte brambory strouhané na hrubé struhadlo na dno talíře. Musí být úplně zima, aby se kusy nelepily dohromady..

  široká bílá deska s kovovým tvarem, ve spodní části je vrstva nakrájených vařených brambor

 5. Dále je vrstva ochucena dresinkem kefír-majonéza. Dochutíme solí podle chuti. Poté nakrájené kuře nakrájejte na malé kousky a položte ho do další vrstvy.

  kovová forma s kousky uzeného kuřete na široké bílé desce na stole

 6. Poté rozložte nakládanou cibuli. Chcete-li to provést, je třeba osvobodit zeleninu od slupky, omýt, ochladit a poté nakrájet na půlky. Vložte cibuli do mísy, přikryjte vroucí vodou a nechte ji dvě minuty.. Tím se odstraní hořkost a změkčí se zelenina, přičemž se ponechá křupavá textura. Potom nalijeme ocet na cibuli a necháme jej deset minut sedět. Po uplynutí stanovené doby vypusťte ocet, jemně vytlačte ingredience a položte další vrstvu. Top s trochou kefírové majonézy.

  nasekané červené cibule v kovové formě na talíři ochucené majonézou

 7. Další vrstvou jsou smažené houby. Měly by být zcela ochlazeny. Poté znovu nalijte připravený obvaz.

  smažené houby v kovové formě na široké bílé desce

 8. Zbývá vařit kuřecí vejce, ochladit je a poté oddělit bílé od žloutků. Proteiny se otírají na jemném struhadle a rozloží se na houby. Poté je jídlo lehce ochuceno připraveným dresinkem. Další vrstva je strouhané žloutky. Nyní nakrájený sýr nakrájejte na plátky a umístěte jej po obvodu.

  kovová miska na bílé salátové desce, zdobená rozpuštěným sýrem a nastrouhanými žloutky

 9. Nyní můžete odstranit kulinářský prsten a navíc ozdobit salát "Nevěsta" vyrobený podle jednoduchého fotorámečku s čerstvými bylinkami. Ukázalo se to krásně, chutné a uspokojivé. Dobrou chuť!

  listový salát na talíři, zdobený sýrem a bylinkami, vedle něj leží vidlička, na pozadí jiné talíře se salátem


Podívejte se na podobné recepty

» » Salát bílá nevěsta s uzeným kuřetem - postupný recept s fotografií, jak vařit ve vrstvách s houbami a rozpuštěným sýrem