Pečené lilky v oleji na zimu. Recept s fotografiemi krok za krokem

Pravděpodobně není člověk, který by nechtěl ochutnat smažený lilek, zejména pokud je jejich vášnivým fanouškem. Samozřejmě můžete problém vyřešit pomocí supermarketu, kde i v zimě prodávají lilek a další čerstvé zeleniny, ale cena za ně nemusí být pro mnohé dostupná.

Obyvatelé provincie, která nemá tak velké obchody, mohou snít o čerstvých lilcích pouze v zimě. Existuje cesta ven - připravte se pečený lilek v oleji nazimu. Tento prázdný Chutná stejně dobře jako smažený čerstvý lilek, česnek, bazalka, pepř a bobkový list činí z lilku pikantní a pikantní..

Chutná dobře sám. Kromě toho může být použit jako další složka při přípravě mnoha jídel. Například nakrájené lilky mohou být přidány do kotletek, kastrolů, rajčatové omáčky, dušeného masa, koláče, pizzy a koláče. Takové občerstvení nebude zbytečné - pečený lilek v oleji a na slavnostním stole, protože se dobře hodí pro silné alkoholické nápoje a je oblíbený zejména muži.

No a další drobné nuance, proč by měli být na slavnostním stole. Protože jsou tyto lilky zcela nasycené olejem, významně zpomalují proces intoxikace. K přípravě tohoto svačinu můžete použít jakýkoli olej, slunečnice i olivy. 

Pro recept, který budete potřebovat: 

  • Lilek - 3 kg.
  • Česnek - 3 hlavy.
  • Basil - 300 gr.
  • Mletý pepř - 100 g.
  • Sůl - 3 lžíce lžíce.
  • Cukr - 2 lžíce. lžíce.
  • Bobkový list - 1 ks. pro každou plechovku.
  • Pepře - 1 lžička.
  • Rostlinný olej - 1 litr.

Pečený lilek v oleji na zimu - recept

pečený lilek v oleji na zimu

Opláchněte lilek, lehce oloupejte. Pokud je lilek čerstvý, není třeba kůži olupovat. Díky tomu se váš předkrm stane jasnějším a zajímavějším, lilky se nevaří a nezmění se na beztvarou kaši.

pečený lilek v oleji na zimu

Jemně nasekejte česnek a bazalku. Milovníci kořeněného jídla mohou přidat červené papriky nebo zázvor. Smíchejte papriku, sůl, cukr, česnek a bazalku.

pečený lilek v oleji na zimu

pečený lilek v oleji na zimu

Lilek nakrájejte na silné plátky, smíchejte s kořením a nechte v lednici půl hodiny. Doporučuji vám promíchat všechny ingredience velmi důkladně, pak se každý plátek lilku namočí do výsledné marinády.

pečený lilek v oleji na zimu

Umístěte klíny na plech nebo na velkou pánev namazanou rostlinným olejem a vložte do trouby. Pokud není trouba, můžete lilek vysušit na plynu bez víka nebo v mikrovlnné troubě s funkcí grilování.

pečený lilek v oleji na zimu

pečený lilek v oleji na zimu

Do hrnce nalijte rostlinný olej, přidejte bobkové listy, pepře, vařte.

pečený lilek v oleji na zimu

Když jsou lilky suché, vložte je do oleje a vařte alespoň půl hodiny na mírném ohni.

pečený lilek v oleji na zimu

Svačinu vložte do sterilizovaných nádob, zavřete je a vložte je na teplé a tmavé místo, dokud úplně nevychladnou. Lze přikrýt přikrývkou a nechat přes noc. Takový předkrm pečeného lilku na zimu připomene léto i v chladných zimních dnech. Zbytkový olej lze použít k přípravě salátů s čerstvou zeleninou nebo k smažení polévky. Také si můžete vařit chutné lilkový salát s rajčaty

pečený lilek v oleji na zimu

Pečené lilky v oleji na zimu. Fotografie

pečený lilek v oleji na zimu


Podívejte se na podobné recepty

» » Pečené lilky v oleji na zimu. Recept s fotografiemi krok za krokem