Lahodný salát "okurky s česnekem" na zimu. Krok za krokem recepty s fotografiemi

Nenajdete jednodušší a chutnější recept než okurkový salát s česnekem na zimu. Pokud se vám zdá, že s nakládanou zeleninou je hodně problémů, pak tuto verzi sklizně pro zimu vynalezly hostesky speciálně pro vás. Celý proces vaření sestává ze čtyř jednoduchých kroků: nasekejte všechny ingredience, smíchejte je v misce s kořením a marinádovými ingrediencemi, vložte je do sklenic a vložte do sterilizace, srolovat. Jak vidíte, není třeba trpět několika náplněmi vroucí marinády ve sklenici, protože se stále bojí opaření vroucí vodou, všechny přípravné kroky jsou jednoduché a přístupné dokonce i mladé domácnosti..

Okurkový salát s česnekem na zimu

Ostré rostlinné přípravky jsou hlavní ozdobou domácí nabídky, proto zveme hostesky, aby vyzkoušely recept na salát z okurky s česnekem na zimu. Příprava tohoto předkrmu je ještě snazší než klasické nakládané okurky, které každý hostitelka ví, jak se na to určitě připravit..

Okurky s česnekem
  • Okurky - 4 kilogramy

  • Česnek - 100 gramů

  • Skalní sůl - 3 polévkové lžíce.

  • Granulovaný cukr - 3 polévkové lžíce.

  • Stolní ocet - 200 ml

  • Rafinovaný olej - 250 ml

  • Mletý černý pepř - 1 lžička.

Okurkové saláty - vynikající příležitost pro hostesky zbavit se velkého ovoce, které není vhodné pro celé konzervování. Jakékoli ovoce nestandardní velikosti: velké nebo zkroucené, a možná i okurky se zkaženou oblastí - nyní je můžete použít k přípravě pikantních zeleninových salátů, které budou mít všichni rádi. Pro dlouhodobé skladování není vůbec nutné sklízet okurky, několik sklenic lze uzavřít nylonovým víkem a vložit do chladničky. Do konce léta už nebude žádná předkrm, protože na oběd budete vždy chtít kořeněné kořeněné předkrmy pro hlavní jídla.

V okurkový salát s česnekovými klíny na zimu jsou křupavé, s hustou dužinou, jedinečnou vůní a chutí. Předkrm je připraven mnohem rychleji než klasické nakládané okurky, protože v tomto případě vyloučíme fázi namáčení ovoce ve studené vodě na pár hodin, nebo je můžete okamžitě začít zpracovávat.

Shromážděné ovoce by mělo být vytříděno, odstraněno zkažené a přezrálé velkými semínky stranou. Poté musí být důkladně opláchnuty tekoucí vodou, aby se z pokožky odstranily všechny nečistoty (často na pokožce zůstávají částice ulpívající země, které je třeba zbavit). V případě, že jsou plody silně kontaminovány, měly by být namočeny po dobu 10-15 minut ve vodě a poté opláchnuty tekoucí vodou..

Okurky s česnekem

Můžete prořezat do čtvrtí nebo kruhů okurkový salát na zimu, recepty s česnekem předpokládá se, že salát může být podáván přímo od sklenice na stůl, takže zelenina by měla být nakrájena, protože bude vhodné je jíst. A pokud jste se ještě nepřipravili nakládané okurky, pak je tento blank také vhodný pro výrobu voňavé polévky.

100 gramů česneku je asi 2-3 hlavy, v závislosti na jejich velikosti si můžete vzít více, pokud chcete pikantní svačinu. Hlava musí být rozebrána na hřebíček a oloupána z nich, poté opláchnuta tekoucí vodou a rozřezána na malé kousky nožem. Doporučujeme vám česnek velmi jemně nasekat nožem, a ne sekat česnekovým lisem nebo struhadlo, abyste v něm uchovali maximální množství šťávy, která obsahuje jak jeho chuť, tak i jedinečnou vůni.

Česnek by měl být přidán do mísy na plátky okurky, měla by se tam poslat sůl a cukr, nalijte do uvedeného množství devítiprocentního octa a rostlinného oleje a podle chuti také mletý černý pepř. Pokud máte rádi teplé občerstvení, můžete do salátu přidat mletou papriku. Zeleninovou hmotu smíchejte s kořením tak, aby byla koření rovnoměrně rozložena, a poté by měla být hmota ponechána v misce několik hodin. Během této doby plátky okurky vypustí šťávu a budou mít čas na marinování..

Po několika hodinách můžete začít sešívat: Nejprve je třeba dát zeleninovou směs do čistých nádob a naplnit je co nejpevněji. Poté nalít marinádu zbývající v misce do sklenic (okurková šťáva s octem a olejem).

Další požadovaný krok přípravky pro zimní salátové okurky s česnekem - sterilizace, bohužel, bez sterilizace, není možné dlouhodobé skladování rostlinných přípravků doma, zejména pokud nemáte dostatek místa v lednici pro uložení konzervovaných nádob, a neexistuje žádný speciální chladný sklep, kde byste mohli nahradit švy na zimu.

Sklenice naplněné okurkovým salátem musí být sterilizovány ve vroucí vodě po dobu 15 minut pro každý půllitrový obal. Poté lze plechovky opatrně vyjmout z vroucí vody a uzavřít železnými víky. Vaše vynikající domácí ochrana je připravena a nyní se všichni vaši rodinní příslušníci budou těšit na zimu, aby ochutnali nakládané pikantní okurky.

Recept na salát z okurky s česnekem na zimu

Pokud vezmeme jako základ okurkový salát s česnekem na zimu, pak si můžete připravit zajímavou zeleninovou směs, k tomu byste měli přidat do seznamu přísad jen pár paprik a cibule. Skvělým doplňkem receptury našeho salátu bude celá řada zelených, můžete si vzít pouze kopr a petržel, nebo můžete použít voňavou zelenou bazalkou a kořenitou koriandrem, ale tyto ingredience jsou zcela na vašem uvážení.

Okurky s česnekem

Můžete experimentovat přípravou několika sklenic jednoduchého salátu, přidáním papriky a cibule ostatním a zavřete několik plechovek spoustou bylin a koření. Možná se vám bude líbit Gruzínský salát z okurky, podrobný recept, který je popsán na našem webu.

Okurky s česnekem

Ať už se rozhodnete doplňovat prezentovaný klasický recept bez ohledu na další ingredience, samotná technologie vaření zůstává nezměněna. Papriky papriky se nejlépe nakrájejí na tenké (co nejtenčí) proužky a cibuli - na průhledné půlkruhy. Při této možnosti sekání nebude chuť dalších ingrediencí přeměnit česnekové okurky. A nezapomeňte, že sterilizace je povinným krokem v ochraně zeleninových směsí na zimu..

Okurky s česnekem
Okurky s česnekem
Podívejte se na podobné recepty

» » Lahodný salát "okurky s česnekem" na zimu. Krok za krokem recepty s fotografiemi